• P1018112.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1014177.JPG

zpPrieš prasidedant vasaros atostogoms Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos 2b ir 2c klasių mokiniai su savo mokytojomis Lina Alioniene ir Zita Genevičiene lankėsi Kaune, kur dalyvavo pramoginėje – edukacinėje išvykoje. Vaikus džiugiai pasitiko ekskursijos vadovė, kuri išsamiai papasakojo, kur vyks visi drauge, ką veiks, numatė tikslus ir uždavinius.

Pirmoji išvykos dalis vyko pripučiamų batutų erdvėje. Puikios nuotaikos vedini vaikai skubėjo išbandyti batutų platformas. Čia kiekvienas galėjo išbandyti ir savo fizines jėgas. Vaikai kelias valandas aktyviai leido laiką: šokinėjo, laipiojo, čiuožinėjo... Bene patį didžiausią įspūdį ir teigiamas emocijas davė šis apsilankymas batutų erdvėje, nes praleistas laikas vaikams neprailgo, visi buvo laimingi.

Kitas išvykos tikslas – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Tikrai ne kiekvienas gali apsilankyti Indijoje, kad pamatytų dramblį, ir ne kiekvienas leisis į Braziliją stebėti drugelių, o ką jau kalbėti apie pavojingus skorpionus dykumose ar jūrų gelmėse nardančius gyvius. Smalsuoliams, norintiems susipažinti su gamta, bet nesiryžtantiems keliauti po miškus, kalnus ir vandenynus yra atviros vieno seniausių Lietuvoje gyvūnijai skirto Tado Ivanausko zoologijos muziejaus durys. Tai vienas iš tų muziejų, kur galima pamatyti, kaip atrodo viskas realiai, kadangi yra tam tikros iškamšos, o ne tik nuotraukos su užrašu. Personalas labai draugiškas ir noriai pasakoja įdomias istorijas. Taigi eksponatų daug, jie įvairūs, o smegenys nuo informacijos kiekio „užlūžta“ jau prie pirmųjų stendų su paukščiais. Tada belieka grožėtis ir stebėti.

Muziejuje vaikai susipažino su labai įdomiomis ir didelėmis žuvų, roplių, paukščių ir žinduolių ekspozicijomis, stebėjosi gyvūnų įvairove, gausa, sužinojo apie Lietuvos bei kitų žemynų faunos rūšis, pamatė retas bei nykstančias gyvūnų rūšis, smalsiai klausinėjo. Mokiniai pagilino turimas žinias apie gyvąją gamtą: sužinojo, kur gyvena gyvūnai, kuo jie minta, kaip dauginasi.

Kitas kelionės tikslas buvo susipažinti su šokolado istorija ir dalyvauti edukacinėje programoje „Šokolado kelias“. Nuvykusius į Kauno senamiestyje įsikūrusią „Šokoladinę“ vaikus maloniai pasitiko administracijos atstovė. Ji surengė edukacinę programą, kurios metu supažindino su šokolado gaminimo įrankiais, vaikai sužinojo, kaip gaminami saldainiai. Ten vaikai pasijuto tarsi šokoladinėje pasakoje. Pati įdomiausia programos dalis – mokytis patiems pasigaminti šokoladą ir saldainius.

Šokoladinės kelionės metu vaikai išgirdo unikalią šokolado atsiradimo istoriją, dalyvavo akloje degustacijoje, kurioje spėliojo, kokios šokolado rūšys pateiktos, daug išgirdo ir sužinojo. Jiems buvo paruošta daug užduočių ir mįslių. Pamatė, kaip gaminami rankų darbo saldainiai. Visi programos dalyviai mokėsi gaminti saldainius: dirbo susikaupę ir entuziastingai. Kiekvienas pasigamino įvairių saldumynų, išsiliejo norimas figūrėles ir dekoravo spalvotais šokoladais. Galiausiai visiems buvo įteikti pažymėjimai, kuriuose tvirtinama, kad jie dalyvavo šokolado gaminimo dirbtuvėse ir nuo šiol yra šokolado ekspertai. Daug džiaugsmo buvo, kai mažieji keliautojai pačių pasigamintus šokoladinius kūrinius galėjo parsivežti namo kaip saldžius prisiminimus.

Prieš grįždami į namus visi drauge dar pasivaikščiojo vakariniame Senamiesčio pakraštyje prie Nemuno ir Neries santakos. Grožėdamiesi Kauno pilimi, radę nuošalią vietelę, vaikai skaniai pietavo, žaidė žaidimus, sportavo.

Namo grįžo pavargę, bet linksmi, kupini patirtų įspūdžių ir teigiamų emocijų.

Žydronė Paškevičienė

2b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama