• P1013945.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018103.JPG

Ikvildiene2Gražiausias metų laikas – ruduo, nes viskas kas pasėta – nupjauta; viskas kas žydėjo – sėklas sukrovė; viskas kas skraidė – išskrido; visa kas liko – mūsų. Ir tada ateina mįslingoji minutė, kai kažkas pasidžiaugia tuo ką turi, ir pagalvoja, kuo esą ir kuo gali būti, suteikia begalę jėgų. Jei būčiau mokytoja, pasakyčiau, kad prasmingiausias darbas – mokytojo, kad jaunystės eliksyras – būti su vaikais, kad mokytojo paskirtis – duoti. Aš nesu mokytoja, bet negaliu meluoti: mokytojo darbas prasmingas tiek, kiek jame prasmės mato mokiniai, o duoti įmanoma tada, kai kažkas nori
imti. Sėkmės paslaptis sena kaip gyvenimas – atiduok, ką gali, ir grįš su kaupu.

Dažnas iš mūsų prisimena savo buvusius mokytojus, išmokiusius pažinti raidę, išspręsti matematikos uždavinį, atskirti gerus dalykus nuo blogų. Vienų pedagogų vardus ir veidus iš atminties ištrina skubantis laikas, kiti išlieka visą gyvenimą. Visagalis laikas nesugebėjo ištrinti iš atminties mano buvusios auklėtojos ir matematikos mokytojos Eugenijos Ikvildienės. Mokyklai ir vaikams ji atidavė savo gražiausius 40 darbo metus. Daug dirbta, organizuotos šventės, konkursai, minėjimai, ruošti mokiniai olimpiadoms, keliauta su ugdytiniais ne tik po rajoną, bet ir toliau,
talkininkauta kolūkiuose, darbe neskaičiuotos darbo valandos, bendrauta su šimtais žmonių: mokyklų vadovais, kolegomis, mokiniais, mokinių tėvais. Kiekvienas žmogus, pasak mokytojos, yra individualybė ir kiekvienam reikėdavo rasti tinkamą žodį.

Būdama jauna mergina 1978 metų rugsėjo 1 – ąją pasisveikindama ištiesė ranką ką tik gimusiai Kaišiadorių 2 – ąjai vidurinei mokyklai. Ta mergina – tai Eugenija, gimusi ir užaugusi Molėtų rajone, Giedraičiuose, ką tik baigusi Vilniaus pedagoginiame institute matematikos mokytojos specialybę, pradėjo dirbti Kaišiadorių 2 - ojoje vidurinėje mokykloje. Mokykla draugiškai priėmė jaunąją mokytoją ir pasiūlė apsigyventi Kaišiadoryse. Greitai bėgo laikas, pasikeitė mokykla, dar labiau pasikeitė mokytojos gyvenimas. Gyvendama Kaišiadoryse Eugenij ištekėjo, augino vaikus, išgyveno laimingiausias ir skaudžiausias savo gyvenimo akimirkas.
Kiek pamenu savo mokytoją, ji motyvuodama vaikus visada pabrėždavo, kad matematika – tai toks rimtas ir svarbus mokslas, kurio reikės visur. Ji mokėdavo sudominti net neįdomiausiomis temomis. Pasitelkdavo viską, kad pritrauktų mokinių dėmesį ir tai darydavo nuoširdžiai. Bet kokius procesus galėdavo aprašyti matematiškai. O kūryba, fantazija ir grožis buvo tame tikslume. Maža to, baigiant mokyklą ir stojant į aukštąsias mokyklas – matematikos
egzaminas buvo privalomas. Daug įtakos motyvacijai ir pažangai turėjo mokytojos asmenybė. Mokinys jaučia, kai mokytojas nuoširdžiai nori jam padėti.

Matematika – tai tiesiog smegenų mankšta. Kaip sporto salėje: ateini ir mankštiniesi atlikdamas kokį nors pratimą. Tau būtent to judesio gyvenime gal ir neprireikia, bet atlikęs daugybę pratimų tampi fiziškai sveikas ir stiprus – tau tai į naudą. Lygiai taip pat ir su matematika – tu esi priverstas mąstyti, lavinti smegenis.

Kaip buvusi Eugenijos mokinė galiu pasakyti, kad ji buvo gera ir griežta mokytoja, mylinti savo darbą, žavėjosi savo mokiniais, buvo supratinga pašnekovė, užjaučianti, atleidžianti, tačiau nesitaikstanti su nepagarba, nenoru siekti žinių. Kaip sakė Albertas Einšteinas: „mokyti reikėtų taip, jog tai, ką duodame, mokiniai suvoktų kaip vertingą dovaną, o ne kaip sunkią prievolę“.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija 2018 metų rugsėjo 1 – ąją šventė savo keturiasdešimties metų jubiliejų, o matematikos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Eugenija Ikvildienė paminėjo savo keturiasdešimties metų pedagoginio darbo Kaišiadoryse sukaktį. Eugenija ištiesė mokyklai atsisveikinimo ranką. Mokytoja išėjo į užtarnautą pensiją. Atsisveikino ir su Kaišiadorimis.

Šiuo metu mokytoją ir mokyklą sieja du dalykai – tai keturiasdešimties metų bendro darbo istorija ir tai, kad jos abi savo gimtuosiuose kraštuose – mokykla Kaišiadoryse, šalia Girelės miško, o mokytoja Giedraičiuose, šalia Kiementos ežero.

Kaišiadorių miestą mylinčių kraštiečių vardu tariu nuoširdų AČIŪ ilgametai Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojai Eugenijai Ikvildienei. Te kiekvienas mokytojos žodis ir kiekviena mintis būna apsupta ypatingo švytėjimo, pajėgiančio sukurti tam tikrą atmosferą, minčių vaizdą, kuris įsitvirtina ir mus keičia. Juk reikia, kad to švytėjimo visada būtų gausiai tuose mūsų namuose, kur mes esame ir gyventojai, ir sargai, ir gydytojai, ir mokytojai, ir sodininkai...

Buvusi auklėtinė Žydronė Paškevičienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

 

Vasario 2020
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 niekorimto logo 1534752255p

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100