• P1013940.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014170.JPG

DSCLapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Tą dieną įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti tolerancijai, pakantumui ugdyti, gebėjimui suprasti kitus, skatinama atkreipti dėmesį į skirtingų tautybių, pažiūrų, skirtingo tikėjimo žmones, primenama, kas yra tolerancija ir kodėl ši vertybė yra tokia svarbi.

Šių metų siūlomas paminėjimo simbolis- raktas. RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Mes, 4c klasės mokiniai, prisidėjome prie šios iniciatyvos. Laukdami lapkričio 16-osios, pradėjome ruoštis iš anksto, kad galėtumėme pagaminti bendrą darbą „Atrakinkime kiekvieną širdį“.Rinkome senus, nereikalingus raktus, vėliau juos dekoravome. Dar kartą prisiminėme, kas yra tolerancija. Kalbėjome apie gyvenimiškas situacijas, kai reikia tolerancijos. Žiūrėjome ir aptarėme animacinį filmuką „Netikras draugas“. Panaudodami šių metų simbolį- RAKTĄ, pagaminome bendrą darbą „Atrakinkime kiekvieną širdį“.

Supratome, kad tolerancija yra priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų, tradicijų, kultūrų gerbimas, kad tai yra be galo svarbi vertybė. Kviečiame visus rasti tolrancijos raktelį ir atrakinti kiekvieną širdį.

4c klasės mokiniai ir mokytoja Jolita Aleknavičiūtė

DABAR NARŠO