• P1014177.JPG
  • P1018108.JPG

3bklase1Aurėja
Žiemos vakaras
Žiemos vakarą namuose su šeima gėrėme arbatą . Sėdėjome prie židinio ir klausėmės dainų. Lauke buvo šalta. Nuo stogų kabėjo varvekliai, snigo gražiomis snaigėmis. Mes visi gėrėme arbatą ir garsiai juokėmės.

Deimantė
Besmegenis
Naktį buvo pūga. Besmegenis nuo stipraus vėjo vos stovėjo, lingavo. Išaušo rytas. Besmegenis buvo nuvirtęs, po nosimi kabėjo varveklis. Vaikai išbėgo į kiemąir pamatė nuvirtusį besmegenį. Puolė ridenti sniego kamuolius. Išrideno kūną ir vėl besmegenis stovėjo su šypsena. Buvo šiltai aprengtas.

Beata
Snaigė
Šaltą žiemos rytą atsibudusi pribėgau prie lango. Išvydau gražias krintančias snaiges. Pamačiusi vieną gražiausią snaigę aš apsirengiau paltą ir išbėgau.
Sugavau ją . Ji buvo tokia šalta ir tokia graži! Ji buvo stebuklinga, nes neištirpo delnuose! Parsinešiau namo ir pasidėjau ant stalo. Tik įsivaizduokite! Išlaikiau ją ant stalo tris dienas! Vieną rytą norėjo išvėdinti kambarį. Atidariau langą ir , papūtus vėjui, ji išskrido pro atvirą langą.
Įkrito į sniegą ir aš jos neberadau.

Kajus
Besmegenių statytojas
Vieną žiemos rytą Andrius išbėgo į lauką. Lauke buvo šalta, snigo. Andrius nusprendė pastayti sniego senį. Pastatė vieną . Andriui patiko. Pastatė antrą, trečią, ketvirtą ir penktą. Pastatė šeštą! Sušlapo pirštinės ir berniukas nuėjo namo. Išgėręs arbatos ir pasikeitęs pirštines jis vėl išbėgo į lauką. Pastatė dar penkis. Sutemo. Andrius parėjo namo. Persirengė. Buvo labai pavargęs. Paprašė mamos šiltos arbatos su medumi ir kepsniuko su bulvių koše.

Meida
Ledas blizga
Aš žiūriu į ledą. Matau, kad ledas labai , labai blizga. Paklausiau mamos, ar galėčiau eiti pačiuožinėti. Juk ledas toks nuostabus! Mamia leidus aš išbėgau į lauką ir pamačiau savo draugą Matą. Pakviečiau ir jį pačiuožinėti. Staiga aš pamačiau labai gražų šuniuką , kuris liūdėjo. Aš jį pakviečiau čiuožinėti. Šuniukas apsidžiaugė ir pasakė:
- Au! Au! Kaip smagu čiuožti!

Ieva
Besmegenis ir varveklis
Vaikai pastatė besmegenį. Gražus išėjo! O kol pastatė – sušlapo pirštines. Tai gi, visi sugrįžo namo ir paliko besmegenį vieną.
Besmegenis buvo liūdnas, nes jis neturėjo su kuo pasikalbėti. Čia pat jis pamatė varveklį.
- Sveikas, aš esu Besmegenis! – pasakė jis.
- Čia man sakai ? – nedrąsiai paklausėVarveklis.
- Taip, tau!Nori būti draugais?- nekantraudamas paklausė Besmegenis.
- Norėčiau ... , - vėl nedrąsiai atsakė jis.
Jie kartu praleido visą žiemą. Atėjo pavasaris, kartu ištirpindamas ir Varveklį su Besmegeniu. Bet jie vis tiek liko geriausiais draugais, nes tikra draugystė niekada nemiršta.

Skaistė P.
Balta žiema
Žiemą baisiai šalta. Net užšąla durys, o langai balti balti. Pusnys siaubingai didelės, todėl ir besmegeniai milžinai. Varvekliai taip pat labai ilgi. Nuo stogo iki durų apačios! Ant upių ir ežerų ledas labai storas, kad net penkiasdešimt žmonių galėtų smagiai šokinėti. Vaikai dūksta lauke ir džiaugiasi, kad tokia balta ir šalta žiema.

Naglis
Besmegenis ant ledo
Kartą į lauką išbėgo du vaikai. Jie sumanė ant ledo pastatyti besmegenį. Jie taip ir padarė. Pirmą kartą nepavyko, bet jie bandė statyti antrą kartą. Pagaliau besmegenis tvirtai stovėjo ir abu sušuko „valio!“ Kiekvieną dieną vaikai atbėgdavo aplankyti besmegenio ir pačiuožinėti. Atėjus pavasariui ledas pradėjo tirpti . Besmegenis pokšt! ... ir įkrito į vandenį.

Barbora
Žiemos linksmybės
Aš su tėvais važiavau čiuožtinėti nuo kalniuko. Pasiėmiau rogutes. Pagaliau atvažiavome. Tėtis išėmė rogutes ir aš , nieko nelaukus, nubėgau čiuožti. Tada atvažiavo puseserė. Pradėjome žaisti. Statėme besmegenį, mėtėmės sniego gniūžtėmis. O mama su tėčius slidinėjo. Aš čiuožiau nuo kalniuko, užklivau už kupsto ir įkritau į sniegą. Kai atsistojau, pradėjau juoktis. Po to mes ėjome gerti arbatos ir valgyti sumuštinių, kurių atsivežėme. Buvo smagu!

Aiveta
Varveklis
Pašildė saulutė ir iš snaigės aš pavirtau lašeliu. Nuo stogo nusiritau į keistą vamzdį. Ten man buvo labai šalta ir aš sustingau į leduką. Prie manęs prisiglaugė daugiau mano broliukų ir sesyčių ir mes po dviejų valandų, pavirtome varvekliu. Sninga jau ilgokai. O mes kabome ir grožimės krintančiomis snaigėmis.

Miglė
Besmegenis
Vieną dieną vaikai sugalvojo nulipdyti besmegenį. Jie užtruko visą popietę, kol pastatė. Kai nulipdė, nuėjo namo pavalgyti. Atėjo vakaras ir besmegenis atgijo. Tada buvo stebuklinga naktis. Besmegenis matė daug pasakų veikėjų : lapę, pagranduką, ledinuką, snieguolę ir nukštukus, Kalėdų senelį... Visi jie džiaugėsi šalta žiema ir dūko.

MOKINIAMS IR TĖVAMS

DABAR NARŠO