• P1018113.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1013945.JPG
l

ddd  Rugsėjo 18 dieną, trečiadienį, į progimnaziją susitikti su mokiniais buvo atvykusi Kauno apskrities policijos kapeliono asistentė sesuo Fausta Rasa Palaimaitė. Šio susitikimo tema - ‚‚Jaunuolio gyvenimo navigacija“. Sesuo Fausta dirba Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje - pataisos namuose.

Savo kalbą aštuntokams ji pradėjo nuo klausimo iš kur mes esame. Vėliau, norėdama mus atgrasyti nuo savižudybės, nes šiuo metu tai labai aktuali problema Lietuvoje, pasakė, kad mes visi esame gražūs ir kad jei kažko nemokame, nereiškia, kad esame negabūs kitose srityse. Kai ji ištarė, jog mes esame gražūs, maždaug trečdalis salėje buvusių mokinių subruzdo. Tęsdama savo kalbą, sesuo Fausta mums papasakojo kelias istorijas apie pataisos namuose gyvenančius paauglius, sakė, kad jie nusikaltimus darė dėl to, kad dažniausiai trūko meilės ir šilumos iš artimųjų. Vienuolė Fausta sakėsi labai mylinti vaikus ir nesvarbu, ar jie nusikaltę, ar ne. Vėliau sesuo pasakojo apie vaikų ir suaugusiųjų grobimus, jų išsiuntimą vergauti, parduoti organų transplantacijai turtingoms šeimoms įsivaikinti. Ji sakė, kad tokie dalykai vyksta ir Lietuvoje, taip pat papasakojo istoriją, kurią teko patirti jos pažįstamai pagrobtai merginai, tik per plauką netapusiai nelegalios organų transplantacijos auka. „Taigi atsiminkite, jūs visi esate gražūs ir atsargiai elkitės su nepažįstamais žmonėmis“ – tokiu perspėjimu savo paskaitą baigė Fausta Rasa Palaimaitė.

8b klasės mokinė Viltė Drevinskaitė

l