• P1018103.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1013945.JPG

30232362 2008935875801018 1047152144 oKokia pirma mintis šauna išgirdusi trumpą, vos trijų raidžių žodelį „EGO“? „Savanaudis, egoistas“ – pagalvojote. O Jūs? Savo ilgalaikės atminties saugyklose pradėjote ieškoti „failo“, kuriame sukauptos S. Freudo psichoanalizės sąvokos ir sampratos. Tai kaip yra iš tiesų, kas yra mūsų Ego? O gal jo apskritai nėra ir nereikia apie tai kalbėti?  Kalbėti reikia, nes trumputis žodis Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje prieš pat Velykas sukūrė geros nuotaikos užtaisą, kurį, tikime, ir vaikai, ir mokytojai, ir visi progimnazijos bendruomenės nariai išsinešė į savo namus ir nepaleido viso ilgojo savaitgalio metu.

 Nepaisant to, kad sąvoką „ego“  geriausiai žinoma ir dažniausiai sutinkama psichologijos ar psichoterapijos mokslų kontekste, ją išgirsti ne vienam yra tekę ir „liaudies išminties“ pamąstymuose. Nesuklysiu sakydama, jog dažnam išgirdusiam šią sąvoką norisi atrasti tarsi patikslinimo, paaiškinimo, o kas gi už jos slepiasi. Taip, gerbiamieji, yra neatsitiktinai, o todėl, kad „ego“  dažniausiai yra dvilypė: jei yra ego, reiškia, kažkas už jo slepiasi. O šis terminas slėpti gali labai labai daug pačių netikėčiausių, dažnai mūsų nutylimų, pačių slapčiausių asmenybės pusių. Kovo 29 dieną, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai ir patys drąsiausi mokytojai išdrįso paieškoti, kas gi iš tiesų slepiasi už kiekvieno jų ego. Tad kaip vaizduojami tie slapti dalykai, kaip jų ieškoti ir ar apskritai verta to imtis? Nepatikėsite, kas vyko progimnazijoje ir kokių tik ego „neišlindo“ į paviršių. Visų šauniausia, kad klasės yra taip susibendravusios, kad visų bendraklasių ego, o kai kuriais atvejais net ir klasių vadovų, ego tapo ir sutapo. Visi, kas tą dieną tyčia, netyčia, sava valia ar per klaidą įkėlė koją į progimnaziją, galėjo iš arti stebėti visų (beveik 500 mokinių) ego, nes vaikai tai demonstravo noriai ir labai labai įtikinamai. Koridoriuose, pamokose, valgykloje - visur galėjote sutikti 5a klasės „moksliukus“: sunkios knygos vaikų rankose, bet plačios šypsenos veiduose rodė, kaip smagu mokykloje mokytis ir įgyti vis naujų ir naujų žinių. Svarbiausia, tikrai pasitvirtino faktas, jog „geras pavyzdys užkrečiamas“, nes mokslo liga šį kartą savo auklėtinius užkrėtė klasės vadovė Ilona. Ego dienos idėją palaikė ir 5b klasė, kurios mokiniai sėkmingai įsikūnijo į gotus. Džiugu, kad progimnazijoje mokosi tiek daug sportininkų (5c ir 5d klasės mokiniai), 5e mokinukai taip nekantriai laukia vasaros, kad net ir gana šaltą dieną ryžosi visiems tai parodyti. Pasipuošę ryškiomis vasarinėmis suknytėmis ir plonais marškinukais kvietė visus „bėgti į vasarą.“ Smagu koridoriuje buvo susitikti 6b klasės „mimus“. 6a šnipai taip užsimaskavo, kad jų aptikti buvo tikrai beveik neįmanoma: „įsifiltaro“ į progimnazijos bendruomenę ir liko nepastebėti. Bet to juk ir reikia, kad šnipų darbas būtų sėkmingas. Puikiai padaryti makiažai, išlaikytas santūrumas įkvėpė džiaugtis ir žaisti. „Žaliai balti – visada pirmi“, sirgalių sirenos, šūksniai ir gerai pažįstamos žinomiausių Lietuvos atlikėjų dainos neleido su nieko supainioti 6c klasės mokinių. Mokiniai ne tik išmoko skanduotes, puikiai pasipuošė, bet pademonstravo toleranciją, nes vienoje klasėje puikiai jautėsi dviejų stipriausių LKL komandų sirgaliai. „Šimtaprocentinai“ juodai baltai nusidažė 6d klasė, o į elegantišką „retro“ stilių pakvietė įsijautė 6e. Tarsi Amerikos muzikos apdovanojimų užkulisuose pasijusdavai kaskart viename ar kitame progimnazijos gale sutikęs 7a klasės mokinius. Tikri gėlių vaikai – pasipuošę ryškiaspalviais, plazdančiais kostiumais, plaukų juostomis, akiniais nuo saulės ir valiūkiškomis, nuošidžiomis šypsenomis – tokia tą dieną buvo 7b klasė. Šaunu, kad palikti vaikystės visai neskuba ir moka ja džiaugtis 7c klasės vaikų darželio auklėtiniai. Gerą pavyzdį auklėtiniams rodė ir vaikyste džiaugtis ir kuo ilgiau ją išsaugoti vaikus mokė klasės vadovė Lina. 7d klasė atskleidė lietuviško kaimo gyvenimo aktualijas. Na ir didžiausieji, šauniausieji progimnazijos aštuntokai... Kaip sekėsi ir kokie ego slėpėsi po jų kaukėmis? 8a, reikia pripažinti, neblogi „marozėliai“ buvo. Jie puikiai moka linksmintis. „Muzikikės“ turi, draugų taip pat – puikius šokius „užtaisė“ pirmojo aukšto fojė. Sutikus 8b klasės mokinius iš karto labai organiškai kilo klausimas: ar per naktis laukdami standartizuotų testų nebegali užmigti, ar taip progimnaziją palikti bijo, kad košmarų iškankinti buvo ne tik vaikai, bet ir klasės vadovė Jūratė. Siaubo pižamų, o gal nemigos vakarėlis tikrai užskaitytas. O jau 8c „Ego“ net pavadinimą sunku suraityti, bet visi visi klasės mokiniai įsikūnijo, atskleidė ir ištransliavo tai, ką buvo sumanę: geriausiai jų ego turėtų atskleisti „90s underground'o rave'as“. Sudėtingai skamba, ar ne? Jūs tik įsivaizduokit, kaip tai parodyti, kad visiems būtų aišku ir suprantama. Bet mūsų vaikai kūrybiški ir sudėtingų temų jiems nėra. Ne veltui 8d, labai vyriškai klasei, pasirinkta Mafijos tema labai tiko ir pritiko: nors ir ne 100 procentų, bet tema atskleista ir identifikuota.

Apibendrinant galima tik pasidžiaugti, kad pirmas blynas visiškai neprisvilo. Vaikai džiaugėsi, jautėsi gerai. Progimnazijoje vyravo šypsenos, gera nuotaika ir kūrybos laisvė. O ko daugiau reikia, kai už lango jau kvepia bundanti gamta.

Gražaus ir kūrybingo pavasario Jums linki Ego dienos organizatoriai, MAK‘o nariai, ir užtikrina, kad trukus netrukus pasiūlys Jums prisijungti prie naujų idėjų ir netikėtų sumanymų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Miglė Balčiūnaitė Kazanavičienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
12
13
25
26
27
29
30
31

MOKINIAMS IR TĖVAMS

l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 111 svečių ir narių nėra

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1

 

 

 

  

 

niekorimto logo 1534752255p

 

 

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100