• P1018113.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1018112.JPG

Artėjant gražiausioms metų šventėms, vis dažniau susimąstome apie artimuosius, šeimą, draugus, tradicijas, vis daugiau norime bendrauti, daugiau laiko skirti patiems brangiausiems. Paskutinę savaitę prieš atostogas, gruodžio aštuonioliktą dieną, keletas 5 – 7 klasių mokinių su mokykliniu autobusiuku, mokyklos psichologe Aida Rakauskiene bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Migle Balčiūnaite – Kazanavičiene išvyko į Žąslius kepti tradicinį lietuvišką šakotį. 

Svarbiausias kelionės tikslas buvo trumpam atitrūkti nuo mokslų ir, skanaujant pačių išsikeptą šakotį bei geriant žolelių arbatą, pabendrauti apie gražiausias metų šventes, tradicijas šeimoje, švenčių laukimą.

Žąslių kultūros centro tradicinių amatų centre mus pasitiko šakočio kepimo edukacinę programą lankytojams vedanti šakočio kepimo meistrė Ona Raudeliūnienė. Moteris mums papasakojo šakočio atsiradimo Lietuvoje istoriją, kokiomis progomis ir kaip jis būdavo kepamas, parodė, kaip ir iš kokių produktų reikia paruošti tešlą, supažindino su visa šakočio kepimo eiga bei kiekvienam norinčiam leido prisidėti, pilant tešlą ir formuojant skaniuosius šakočio spygliukus.

Kai po patalpas pasklido saldūs kvapai ir mūsų šakotis jau buvo iškepęs, ragaudami jo ir gerdami lietuviškų žolelių arbatą, su mokiniais dalinomės mintimis apie gerus darbus, pagalbą kitiems, dalijimąsi, apie svajones, dovanas ir Kalėdų senelį. Ar dar tikime Kalėdų seneliu? Tikrai taip. Nes tas noras būti geresniems, dalintis tuo, ką turi ir kitiems dovanoti laimę per kiekvienas šventes mums įrodo, kad Kalėdų senelis tikrai egzistuoja.

Aida Rakauskienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 94 svečiai ir narių nėra

Baneris Eurofondas

Olw

 

SSM logo

IPU logotipas horizontalus 1

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100