• P1018106.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1018113.JPG

ukJau tradicija Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje tapęs renginys „Ugdymo karjerai diena“ ir šiais metais visus progimnazijos mokinius įtraukė į smagias pažintis su įvairių profesijų atstovais. Vasario 6 dieną progimnazijoje ir už jos ribų „virė“ profesijų mugė, kuri iniciatyvių tėvelių dėka draugiškų bei bendradarbiauti sutikusių  įmonių ir organizacijų šiais metais buvo ypatingai gausi. Kiekviena klasė dirbo pagal atskirą, puikiai suderintą savo dienos planą. Veiklos keitė viena kitą, svečiai, mokiniai ir mokytojai skubėjo progimnazijos koridoriais trumpam stabtelėdami pasikeisti dienos įspūdžiais bei užfiksuotais kadrais savo telefonuose bei fotoaparatuose. Įdomios, dinamiškos, prasmingos dienos įspūdžiais norime pasidalinti ir su Jumis, gerbiamieji skaitytojai. Taigi apie viską, ką vasario 6 dieną sužinojome ir su kuo susipažinome iš pradžių ir po truputį.

 Aštuntokus į susitikimą pakvietė Kaišiadorių verslo ir technologijų mokyklos direktorius J. Jočiūnas. Direktorius kalbėjo apie šios mokyklos privalumus: nemokamas mokslas ir stipendija, daugiau praktinio mokymo ( 70% ), profesinės stažuotės įmonėse ir užsienyje, socialinės garantijos ir kita. Pristatė visas mokykloje ruošiamas profesijas ir kvietė atvykti mokytis baigus progimnaziją. Taip pat pakvietė į svečius per penktą pamoką. Apsilankę Kaišiadorių verslo ir technologijų mokykloje 8c klasės mokiniai dalinosi tokiais įspūdžiais: „Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje galėjome susipažinti, kaip vyksta specialybių ugdymas. Ėjome į skirtingų specialybių patalpas, kur buvome šiek tiek pamokyti tam tikrų amatų, taip pat mėgavomės tikra atrakcija – važinėjimu traktoriais. Malonūs valgyklos darbuotojai pavaišino mus vieno kąsnio sumuštinukais. Buvo  įdomu pamatyti, kaip darbuojasi tam tikros specialybės žmonės.“

Visas penkias pamokas su progimnazijos mokiniais dirbo UAB „Swedbank“ atstovai. Finansinio raštingumo banko atstovai mokė 5a, 7a, 7b, 7c, 7d, 8b bei 8c mokinius. 7a klasės mokinė Raminta po susitikimo su banko darbuotojais džiaugėsi, kad pamokoje išmoko neišlaidauti bei sužinojo pagrindines biudžeto formavimo taisykles,, o Marija netgi sakė susidomėjusi bankininko profesija. 7b klasės mokiniai po finansinio raštingumo pamokų dalinosi mintimis apie svarbiausią finansų elementą – namų ūkį, o 8c klasė džiūgavo sužinoję, jog kiekvieną mėnesį nuo gautų pinigų reikia atsidėti 10-20%. Mokiniai sakė net neįsivaizdavę, kad yra skirtumų tarp dienpinigių ir kišenpinigių, kuriuos banko atstovai detaliai įvardino. Vaikai labai džiaugėsi penktos pamokos metu UAB „Swedbank“ atstovų organizuotu protų mūšiu. 8b klasės mokiniai dalinasi tokiais prisiminimais: „iš anksto gavę komandos pavadinimą „ Piniguočiai ”, sukūrėme šūkį: „piniguočiai ne kvailiai, jų kišenėj pinigai“. Protmūšio pabaiga buvo labai žaisminga: pasigaminome popierinius lėktuvėlius ir metėme juos į dėžę – kuri komanda pataikys daugiausiai.“ Akivaizdu, kad pažintis su UAB „Swedbank“ darbuotojais, jų pamokos, patarimai ir nuoširdus bendravimas dar ilgai išliks mokinių prisiminimuose. Tačiau tai toli gražu ne viskas, ką progimnazijoje patyrėme vasario 6 – ąją.

Labai džiaugiamės aktyviais, bendrauti ir bendradarbiauti nusiteikusiais tėveliais, kurie profesijų dienos metu turėjo galimybę ne tik vaikus supažindinti su savo profesijomis, bet ir patys „pasimatuoti“ mokytojo profesiją. Visas penkias pamokas progimnazijos mokiniams vedė 7d klasės mokinės tėvelis R. Augustis.  R. Augustis pamokas vedė 7b, 6b, 5c, 7d ir 6c klasėse. 6c klasės mokiniai susitikimą su R. Augusčiu prisimena taip: „penktą pamoką į diskusijas ir smagią žinių viktoriną 6 c klasę įtraukė Lietuvos kariuomenės atstovas, karininkas Raimundas Augustis. Svečias ne tik atgaivino visų pamokoje dalyvavusių žinias apie svarbiausius mūsų valstybės įvykius, bet ir įdomiai bei išsamiai papasakojo valstybės kariuomenės istoriją nuo jos susikūrimo iki šių dienų. Aktyviai dalyvavę pamokoje ir teisingai atsakę į mini viktorinos klausimus mokiniai netgi buvo apdovanoti prizais.“ Nuoširdžiai dėkojame R. Augusčiui už gražias pamokas.

Labai daug įdomių, prasmingų žinių profesijos dienos metu suteikė Darbo biržos atstovė, vyresnioji specialistė G. Maselskienė. Vaikus džiugino nuoširdus bendravimas, išsamus Darbo biržos veiklos pristatymas. 7b klasės mokiniai po susitikimo su G. Maselskiene sakė: „kalbėta apie reikalingiausias profesijas ne tik mūsų šalyje, bet ir mūsų rajone. Gavome gausybę patarimų, į ką atsižvelgti renkantis profesijas. Buvo labai informatyvu, įdomu ir naudinga.“

Progimnazijoje lankėsi ir 5a klasės mokinės tėvelis A. Balčiūnas. Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro atstovas, vedantis puikias pažintines ekskursijas po Kiašiadorių kraštą, tikrai turėjo kuo pasidalinti su 5a ir 5b klasės mokiniais. Kita vertus ir pats tėvelis turbūt pajuto šiek tiek nostalgijos stovėdamas prieš klasę, nes kažkada jam yra tekę dirbti istorijos mokytoju. Dėkojame A. Balčiūnui ir tikimės, kad ne tik vaikai, bet ir jis pats asmeniškai turėjo gražų laiką kartu su mūsų mokiniais.

Svečiuose sulaukėme ir 6d klasės mokinio tėvelio  R. Suslavičiaus, kuris 6a, 5d, 6b, 5a ir 5e mokiniams pristatė inžinieriaus profesiją. Daugiausia dėmesio skyrė vandens inžinerijai. Papasakojo mokiniams apie po žeme esantį miestą. Mokiniams teko ne tik klausyti, bet ir spręsti matematinius uždavinius, nes, anot tėvelio, inžinerija – tikslusis mokslas, kurio pagrindas – geros matematinės žinios.  Sakome ačiū svečiui ir linkime geros profesinės sėkmės.

8a klasės mokinio tėvelis R. Lelešius aplankė 5d, 5e, 7c, 5c ir 6e klases. Dėkojame tėveliui ir laukiame kitų šaunių susitikimų.

Iš labai arti 6a, 5d, 5b ir 5c klasės mokiniai galėjo pažinti policininko profesiją, nes jie labai svetingai buvo priimti Kaišiadorių rajono policijos komisariate. Dvi valandas su mokiniais bendravo pareigūnės I. Budrikienė bei N. Alionienė. Mokiniams pareigūnės pristatė dvi policininkus Lietuvoje ruošiančias mokymo įstaigas, t.y. Lietuvos policijos mokyklą bei Mykolo Riomerio universitetą. Mokiniai turėjo galimybę iš arti pamatyti ir rankose palaikyti tikrus policininkų ginklus, tyrėjo lagaminėlį, pasėdėti policijos mašinoje bei apsilankyti laikinojo sulaikymo kamerose. Mokiniai daug klausė, diskutavo, dalinosi savo įspūdžiais. Po apsilankymo policijos komisariate ne vienas berniukas kėlė rankas į viršų paklausus, ar domina policininko profesija.  

Policininko profesiją pristatė ne tik pareigūnės policijos komisariate. Su 6b ir 6e klasės mokiniais apie sunkią, tačiau labai įdomią ir gyvenimo būdu virstančią profesiją savo mintimis dalinosi buvusi progimnazijos mokinė, policininkė Ugnė Ščiukaitė. Dėkojame Ugnei ir tikimės, kad progimnazija kelia gražius prisiminimus.

7c klasės mokiniai besidžiaugdami gražiai iš dangaus krintančiomis snaigėmis keliavo į susitikimą su miškininkais. Vaikai dalinasi tokiais susitikimo prisiminimais: „mus pasitikęs miškininkas supažindino su savo profesija. Papasakojo apie tai, kaip prižiūri, kerta ir augina Kaišiadorių rajono miškus, Miškus jie planuoja 30 metų į priekį. Minėjo, kad ateityje gali susijungti Kaišiadorių ir Trakų urėdijos. Parodė Kaišiadorių rajono miškų planus, Pasirodo, miškininko profesija nėra lengva. Sužinojome, kad laužus miškuose galima deginti tik laužavietėse, už medžio nukirtimą bauda gali siekti 100 eurų, o už padarytą žalą gamtai net ir iki 2000 eurų“.

6c klasės mokiniai snieguotą, šaltą žiemos dieną keliavo ieškoti žibučių. O svarbiausia, kad jų ir rado. Galvojate, kur tai galėjo nutikti? 6c klasės mama K. Maselskienė vaikams prasitarė, jog žibučių žiemą reikia ieškoti Žiežmarių miestelyje. Vaikai sakė, jog lankydamiesi UAB „Žiežmarių gėlės“, artimiau pažino agronomijos ir gėlininkystės profesijų atstovus bei jų darbo specifiką, pasigrožėjo tobulai išpuoselėtais augalais ir pasidžiaugė nuoširdžiu ten dirbančių moterų bendravimu.

Gražaus sutapimo dėka pavyko į progimnazija pasikviesti Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovus, nes būtent vasario mėnesį ši įstaiga inicijuoja projektą „Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų", skirtą Lietuvos šimtmečiui. Po susitikimo su mokesčių inspekcijos atstovais 7a klasės mokinė Martyna sakė: „VMI praplėtė mano akiratį apie valstybę ir jos biudžetą, mokesčių paskirtį bei skaičiavimą.“ Aura minėjo sužinojusi, kadVMI surenkami pinigai yra skiriami įvairioms įstaigoms, kurių teikiamomis paslaugomis naudojasi daug žmonių.“ Dėkojame Valstybinei mokesčių inspekcijai už gražią ir prasmingą iniciatyvą prisidedant prie brandžios, pozityvios visuomenės ugdymo.

Padėkoti progimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat nori UAB „Numo baldai“, mielai įsileidusiems mokinius į įmonę. Mokiniai galėjo pasigrožėti plačia baldų ekspozicija, išgirsti apie ilgą ir sudėtingą baldų gaminimo procesą, iš arti pažinti baldininko profesiją.

Džiaugiamės apsilankę prekybos centre, kur mokiniai lankydamiesi UAB „Telia“, UAB „Megalinija“ salonuose galėjo iš arti susipažinti ne tik su konsultanto, bet ir verslininko profesijomis.

5a klasės mokiniai įdomių žinių pasisėmė lankydamiesi UAB „Kaišiadorių vandenys“. Mokinius maloniai priėmė ir žiniomis dalinosi P. Mickus.

Mokytojo profesiją išbandė ir 6e klasės mokinės tėvelis V. Valentinavičius. Mokiniams detaliai, vaizdžiai pristatė dinamišką, rizikingą, nenuspėjamą ir labai įdomią verslininko profesiją. Dėkojame už įdomią ir įtraukiančią pamoką. 

6a ir 5e mokinius atsakomybės, pagarbos mokė jūrų skauto narė E. Lagauskaitė. Vaikai žaidė komandos formavimo žaidimus, kalbėjosi apie lyderystės svarbą šiuolaikiniame pasaulyje.

8c klasės mokinė Ugnė pasakodama apie profesijų dieną ypatingai džiaugėsi valstybinės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės atstovų pamokomis. Mokinė minėjo, kad buvo pasakojama apie pasienio apsaugą, kas gi yra tie pasieniečiai, jų darbą. Vaikams buvo rodomi filmukai apie tam tikras situacijas, su kuriomis pasieniečiai susiduria kiekvieną dieną. Pasieniečiai dirba prie sienos skiriančias vieną šalį nuo kitos bei oro uostuose ir saugo, kad „į kitą šalį nepakliūtų žmonių su blogais ketinimais arba nelegaliomis prekėmis“. Ne veltui yra sakoma, jog šuo - geriausias žmogaus draugas. Pasirodo, jog keturkojai gali būti ne tik ištikimi draugai, bet ir puikūs pagalbininkai ir kolegos.  Pasieniečiai pristatė mokiniams, ką gali gerai dresuoti šunys. Ugnė sakė: „gerai dresiruoti šunys parodė tikrą paklusnumą ir atsidavimą savo darbui.“ Vaikai ir džiaugiasi įspūdžiais, linki tarnautojams ir jų keturkojams bičiuliams sėkmės bei tikisi, kad šis susitikimas ne paskutinis.

7c klasės mokiniai dalinosi įspūdžiais, parsineštais iš vizito UAB „Geosoma“. Vaikai pasakojo, kad „Geosomoje“  trumpai papasakojo apie matininko profesiją, parodė senesnius – 50 ir 150 metų senumo – prietaisus ir dabartinius matavimo prietaisus, paaiškino, kaip jie veikia. Parodė aprašus, kaip apskaičiuoja kambario atstumus. Ši profesija pasirodė labai įdomi.

Na ir, žinoma, labai dėkojame progimnazijos mokinius labai svetingai priėmusiam Kaišiadorių rajono merui Vyteniui Tomkui. Už suorganizuotą vizitą savivaldybėje dėkojame 7d klasės mokinės mamai D. Berulienei. Po vizito savivaldybėje 7b klasės mokiniai džiaugėsi sužinoję artimiausius planus, kaip keisis ir gražės Kaišiadorių miestas bei jo apylinkės. Minėjo kalbėjęsi  apie  mero darbą,  veiklas.  Sakė supratę, kad  mero darbas labai atsakingas, kupinas kasdienių iššūkių.  Pabrėžė, jog buvo smagu, kai meras paklausė, kokius muzikantus norėtume matyti Kaišiadoryse įvairių renginių metu, kokios krepšinio komandos yra gerbėjas.“ 7d klasės mokiniai sakė sužinoję, kad Lietuvoje yra keturios veikiančios jaunimo sąjungos, kuriose susitikę jauni žmonės kalbasi, tvarko aplinką ir padeda kitiems. Dėkojame merui ir linkime sėkmės įgyvendinant visus užsibrėžtus tikslus, grąžinant ir tobulinant mūsų Kaišiadorių miestą.

6d klasės mokiniai Ugdymo karjerai dieną leido svečiuodamiesi Žaslių tradicinių amatų centre. Vaikai ne tik susipažino su Žaslių krašto istorija, bet patys kepė ir ragavo „žaslietišką kugelį“ bei tradicinį šakotį. Mokiniai ir mokytojai padėkas siunčia nuoširdžiam ir draugiškam Žaslių tradicinių amatų centro kolektyvui.

Tai štai tokia neeilinė, nenuobodi, kupina naujų pažinčių, žinių ir įspūdžių progimnazijoje buvo vasario 6-oji. Dar kartą nuoširdžiai dėkojame visoms įmonėms, atvėrusioms duris mūsų vaikams, taip pat ir toms, kurios savo darbuotojus delegavo vesti pamokų progimnazijoje. Ypatingai dėkingi esam tėveliams, kurie nepabūgo ir priėmė iššūkį vienai dienai patys pasimatuoti mokytojo profesiją. Visiems linkime sėkmės jų kasdienėse veiklose ir nesakome viso gero. Sakome iki kitų nuostabių susitikimų.

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

 

Vasario 2020
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 niekorimto logo 1534752255p

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100