• P1014175.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018103.JPG

fotoKaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje gegužės 8 dieną 2 b klasės mokinukai kartu su savo mokytoja Lina Alioniene pasiruošė netradicinei pamokai ir nekantriai laukė susitikimo su vaikiškų knygelių autoriumi ir dailininku iš Šiaulių Dainiumi Šukiu. Autorius supažindino antrokėlius su savo profesija, pristatė sukurtas ir iliustruotas knygutes, plačiau papasakojo apie naujausią knygą „Trys paršiukai, Spirabyra ir sugižęs pienas“. Tai šeštoji rašytojo knyga. Knygeles rašytojas ne tik parašė, bet ir pats iliustravo. Jis papasakojo, kaip gimsta pasakų personažai, istorijos ir kodėl jis yra laimingas piešdamas.

Pamokos pradžioje knygų autorius mokinius supažindino su knygelių herojais, žaismingai apie juos papasakojo įtraukdamas ir pačius vaikus. Vėliau mokinių laukė kūrybinė užduotis - jiems teko iškirpti, suklijuoti ir nuspalvinti rašytojo pieštą personažą katiną. Bendradarbiaudami ir pasitardami su rašytoju mokiniai gamino katinus – karpė, klijavo, piešė ir spalvino. Smagu, kad kiekvienas vaikas sukūrė gyvūnėlį savaip.

Rašytojas pakvietė mokinius pabūti kūrėjais – iliustratoriais. Visi drauge kūrė pasaką. Šmaikšti ir linksma buvo pasaka, kurią rašytojas kartu su vaikais pasekė ir iliustravo lentoje. Autorius nuoširdžiai pakvietė vaikus kuo daugiau skaityti ir nebijoti sukurti savų istorijų.

Gyvam bendravimui su mokiniais, pasakos kūrimui, būsimos pasakos veikėjų iliustravimui ir fantazavimui – šiai veiklai skirtos 45 minutės pralėkė labai greitai. „Ačiū už pasakas“ – skambėjo mokinių balsai.

Žydronė Paškevičienė

2 b klasės mokinės Skaistės Paškevičiūtės mama