• P1018106.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1013940.JPG

Užutrakio dvaras2

Mokslo metams beveik besibaigiant ir orui lauke vis labiau panašėjant į vasarą, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos socialinė pedagogė Audronė ir psichologė Aida bei septyniolika 5 – 6  klasių mokinių vieną gegužės ketvirtadienio rytą išsiruošė į Trakus.

Kaip ir buvome suplanavę, pasiekę Trakus ir vairuotojo išleisti iš mokyklinio autobuso, ramiai besišnekučiuodami ir  pasivaikščiodami Galvės ežero pakrante pasiekėmė Trakų pilį. Akį lepino ramus pilies didingumas ir subtilus grožis. Pasigrožėję ir apžiūrėję pilį iš visų pusių, užėjome ir į vidų. Istoriją liudijantys kambariai, baldai, drabužiai ir indai ne vieną paskatino pasvajoti bent trumpam nusikelti ir pagyventi kunigaikščių laikais. O dar tos stebėtos suvaidintos riterių kovos… Vaikinai žiūrėjo nė nekrusteldami... Visi, net ir tie, kurie pilyje lankėsi ne pirmą kartą, liko sužavėti.

Susėdę pilies papėdėje ir draugiškai pasistiprinę į kelionę įsidėtais užkandžiais, suvalgę po porciją ledų, pajudėjome autobuso link. Dar laukė paskutinis kelionės tikslas – Užutrakio dvaras bei jo pasakiško grožio parkai. Tikrai grožis pasakiškas, o ir istorija, kurią prisiminėme, labai įdomi.

Norėjosi dar būti ir būti, domėtis ir grožėtis, tačiau turėjome judėti namų link. O grįžome mes su daina, pilni įspūdžių, linksmi ir laimingi!

Psichologė Aida Rakauskienė

DABAR NARŠO