• P1018113.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1014175.JPG
Mokinių rudens atostogų metu, spalio 30 – lapkričio 3 dienomis, penkiolika Vaclovo Giržado progimnazijos 5 – 6 klasių mokinių laiką leido dienos stovykloje Bačkonių Konferencijų ir pramogų centre. Stovyklos tikslas – rudens atostogų metu dienas su draugais praleisti linksmai, saugiai ir naudingai - įgyti naujų žinių apie emocijas ir jausmus, jų atpažinimą bei išraiškos būdus. 

Išsimiegoję ir gerai nusiteikę mokiniai su lydinčiomis mokytojomis kas rytą devintą valandą mokykliniu autobusiuku pajudėdavo Bačkonių link. Kad diena prasidėtų puikiai, ten mūsų jau laukdavo šilti, skanūs ir sveiki pusryčiai. Po pusryčių, įvertinus oro sąlygas, lauke ar patalpoje visada vykdavo smagi judri veikla: vaikai žaisdavo judrius žaidimus, gaudynes, slėpynes, dalyvaudavo estafetėse ar tiesiog visi kartu vaikštinėdavo ryškiaspalviais rudeniniais lapais nuklotame parke. 

 

Išsidūkę ir fiziškai išsikrovę vaikai susirinkdavo vienoje patalpoje prie stalų ir turėdavo užsiėmimą apie emocijas ir jausmus. Šių užsiėmimų metu gilino žinias apie jausmus, jų išraiškos būdus bei atpažinimą. Piešė, rašė, vaidino ir diskutavo kartu su vadovėmis.

Pasimėgavę skanutėliais pietų patiekalais, mokiniai turėdavo valandėlę laisvo laiko, kurio metu dažniausiai žaisdavo stalo žaidimus, klausydavosi muzikos ar tiesiog šnekučiuodavosi.

Porą popiečių Bačkonių Konferencijų ir pramogų centras virto kino teatru. Tas dienas visi kartu stovyklautojai žiūrėjo filmus. Filmas „Išvirkščias pasaulis“ vaikams įdomiai, suprantamai ir šmaikščiai papasakojo apie jausmus ir emocijas, gyvenančias mūsų viduje. Istorija, papasakota filme vaikams „Ledo šalis“, kurį taip pat žiūrėjo stovyklos metu, atskleidžia daugybę pačių gražiausių jausmų ir išgyvenimų. Peržiūrėti filmai paskatino susimąstyti, pagalvoti ir savo mintimis pasidalinti su šalia esančiais.

Vieną stovyklos dieną, pagavę momentą, kai pro debesis pasirodydavo saulutė, visa stovyklautojų komanda nusprendė aplankyti Guronių Rožinio parką. Nors ir pūtė žvarbokas vėjas, apeiti visas Rožinio stotis bei pasiklausyti vienuolės Jolantos pasakojimų buvo labai gera.

Be jau minėtų veiklų ir užsiėmimų turėjome ir dailės terapijos popietę bei pynėme pasakų voratinklį. Dailės terapijos metu piešėme jausmus, kalbėjome apie juos, bandėme juos atpažinti draugų piešiniuose. Kurdami bendrą pasaką, jos išgalvotus herojus privertėme išgyventi meilę, pyktį, atleidimą, susitaikymą ir laimę. Kiek daug naujų jausmų ir emocijų atradome savyje !

Taip kasdien visą dieną praleidę kartu, pabendravę, padirbėję, pažaidę ar dar kitaip smagiai praleidę laiką, Bačkonių restorano darbuotojų įduotais pavakariais nešini šešioliktą valandą sugrįždavome namo.

Pasibaigus stovyklai, kolegos manęs klausė, kaip sekėsi, ar pavyko stovykla? Atsakydama prisiminiau vaikų žodžius paskutinę stovyklos dieną: „Kaip gaila, kad jau baigėsi.“ Vaikams labai patiko, o tai , manau, yra svarbiausia. Taigi stovyklą organizuoti pavyko puikiai !

Psichologė Aida Rakauskienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

 

Vasario 2020
PATKPŠS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 niekorimto logo 1534752255p

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100