Kovo 4 d. - Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena ir Kovarnių diena.

Kovarnių diena – sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Šiuo metu į Lietuvą parskrenda kovarniai, kovai.
Senoliai šią dieną patardavo praverti tvartų duris, įleisti vidun saulės, kad gyvuliai galėtų pasidžiaugti ateinančiu pavasariu. Kai kur būdavo patariama gyvulius išleisti į lauką. Tikėta, kad jie greičiau augs, bus atsparesni ligoms, ištvermingesni.

SKAITYMAS – ne tik malonumas, bet ir nauda!

O jeigu tu esi  lietuvis - tai labai svarbu pažinti bei skaityti knygas apie Lietuvą.
Štai jums rekomenduojamų knygų „Apie Lietuvą“ katalogas

Bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Tai puikus orientyras tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir patiems vaikams, ieškantiems gerų knygų. „Vienas iš svarbiausių mano įsitikinimų – kad vaikystėje ir jaunystėje reikia skaityti įvairią literatūrą, visokių tipų knygas, išmėginti įvairias temas“, – teigia dr. Kęstutis Urba.

Jeigu mokiniai negali eiti į biblioteką, tai biblioteka  keliauja pas mokinius.
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną progimnazijos biblioteka pakvietė 4-tų klasių mokinius dalyvauti nuotolinėje viktorinoje „16 klausimų apie Lietuvą“. Džiugu, kad nuotolinės bibliotekos veiklos puikiai pasiteisina. Mokiniai noriai jose dalyvauja. Šioje viktorinoje dalyvavo 80 proc. 4-tų klasių mokinių. Viktorina vyko naudojant internetinį įrankį „Kahoot“, skirtą apklausoms, viktorinoms ar diskusijoms organizuoti. Didžiausias šio įrankio privalumas yra tai, kad jis veikia visose interneto naršyklėse su įvairiais mobiliaisiais įrenginiais, kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ir kt.

VASARIO 9-OJI - SAUGESNIO INTERNETO DIENA- tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių.
Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė. Kviečiame dalyvauti saugesnio interneto savaitės veiklose: