Spalio 8 d. progimnazijos bibliotekoje svečiavosi žurnalistė, rašytoja, kraštietė, mūsų mokyklos mokinė, gimusi tremtyje Elvyra Žeižienė. Pradinių klasių mokiniai, mokytojos, direktoriaus pavaduotoja Aušra, bibliotekininkė Rasa, buvusi lietuvių kalbos mokytoja Marija Marcevičienė progimnazijos bibliotekoje šiltai sutiko knygos „Kedrynų mergaitės istorijos“ autorę.

Tai puikus orientyras tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir patiems vaikams, ieškantiems gerų knygų. „Vienas iš svarbiausių mano įsitikinimų – kad vaikystėje ir jaunystėje reikia skaityti įvairią literatūrą, visokių tipų knygas, išmėginti įvairias temas“, – teigia dr. Kęstutis Urba.

Kas geriau patars, ką veikti paaugliams, jei ne bendraamžiai? Būrys jaunimo ėmėsi iniciatyvos ir surašė rekomendacijas, kaip įdomiai praleisti laiką namuose. Leidinyje rasite net 32 pasiūlymus: nuo virtualių mokymosi platformų iki menų kūrimo.

Leidinio elektroninė versija

Kasmet šią dieną Lietuvoje minima SPAUDOS ATGAVIMO, KALBOS IR KNYGOS DIENA. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Gegužės 3–7 d. mokyklos ir šeimos yra kviečiamos į virtualią vaikų ir paauglių literatūros savaitę! Antrus metus organizuojamas renginys šiemet skiriamas dviem svarbioms progoms – gegužės 7 dieną minimai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei gegužės mėnesiui, kuris tradiciškai laikomas poezijos mėnesiu. Šventinės savaitės metu bus surengta 10 nemokamų renginių, kurių metu vaikai ir paaugliai galės virtualiai susitikti su poetais, rašytojais, kultūros, meno bei švietimo pasaulio žmonėmis. Kiekvieną dieną 10 val. vyks literatūrinės edukacijos mokykloms „Be cenzūros“, o vakarais nuo 19 val. šeimos su vaikais kviečiamos į jaukius ir smagius pokalbius su ryškiausiais pastarųjų kelerių metų vaikų poezijos kūrėjais.