• 6.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 8.JPG
  • 2.JPG
  • 9.JPG
  • 7.png
  • 4.jpg

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Kviečiame pažiūrėti filmą „Home“ (liet. „Namai“ , 2009 m.) – dokumentinis filmas, žiūrovus prikaustantis nepaprastai gražiais, verčiančiais išsižioti Žemės vaizdais. Režisierius Yann Arthus-Bertrand leidžia mums pasinerti į kelionę aplink planetą ir apžvelgti daug įdomių vietų. Vaizdai papildomi įdomiu pasakojimu apie mus supančias opiausias problemas: badą, vandens trūkumą, globalinį atšilimą. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai dar vienas nuobodus filmas, teigiantis, koks žmogus yra blogas, kaip mūsų vartojimas daro įtaką klimato kaitai, tačiau šis filmas ypatingas tuo, kad yra savotiškas poetinis pasakojimas, sujaudinsiantis net didžiausią skeptiką.

Filmas

https://www.youtube.com/watch?v=Mz08NlbT8pQ

Bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100