Antrus metus Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte. Skirtukų mainų projektas suteikia galimybę paprastu, įdomiu būdu dalintis skaitymo malonumu ir susirasti naujų draugų, naudojantis mokyklų bibliotekomis visame  pasaulyje. Projekte dalyvauja ne tik Europos, bet  ir kitų žemynų vaikai.

Šiais metais šiame projekte dalyvauja 400 progimnazijos mokinių. Mokinių pagaminti knygų skirtukai spalio mėnesį iškeliavo į kelis pasaulio žemynus. Mūsų partneriais tapo šios šalys: Kroatija, USA, Portugalija, Indija, Kinija.

Dalyvaudami tokiuose projektuose mokiniai turi galimybę surasti draugų visame pasaulyje, sužinoti, kur gyvena jų naujieji draugai, kokia šios šalies kultūra, tradicijos, kalba, kas jos kaimynai, geografinė padėtis, sostinė. Dalyvaudami tarptautiniuose projektuose mokiniai dažniau pastebimi, įvertinamas jų kūrybiškumas, sumanumas, mokėjimas bendrauti ir bendradarbiauti. Visos šios naujos, kūrybiškos, netikėtos iniciatyvos  paskatina mokinius skaityti knygas, domėtis mus supančiu pasauliu.

Projekto iniciatoriai progimnazijoje: vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė, dailės mokytojos Rima Čepulienė, Jūratė Kapcevičiūtė ir neformaliojo ugdymo mokytoja Rita Medvedevienė.