• 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.JPG
  • 8.JPG
  • 7.png
  • 9.JPG
  • 1.jpg
  • 6.jpg

 

Vaclovo Giržado progimnazijos jauniausieji mokiniai dar liepos mėnesį, o vyresnieji rugpjūčio mėnesį, prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, turėjo galimybę sudalyvauti net keliose vaikų vasaros dienos stovyklose, smagiai ir turiningai palydėti vasarą. Stovyklų įspūdžiais ir nuotraukomis su  progimnazijos bendruomene dalinasi šių stovyklų vadovai.

„Pramogauk, atostogauk ir auk“

Mūsų progimnazijos mažiesiems organizuota vasaros dienos stovykla ,,Pramogauk, atostogauk ir auk“ tapo tikra atgaiva po pasyvaus pavasario ir užsitęsusio karantino. Čia jie kartu su bendraamžiais galėjo žaisti, sportuoti, pramogauti, keliauti... Kiekviena diena stovykloje buvo nepakartojama, kupina naujų įspūdžių ir netikėtų patirčių. Juk ir svarbiausias stovyklos tikslas – užmegzti nauji ir draugiški santykiai su bendraamžiais, vasariškai šilta, nuoširdi ir betarpiška atmosfera, smagios, įdomios, įtraukiančios veiklos ir išvykos, daug nuotykių bei nepamirštami įspūdžiai. Stovyklautojai vyko į Vilnių, kur aplankė ne tik Gedimino pilį, bet ir pabuvojo vieninteliame Lietuvoje egzistuojančiame „Žaislų muziejuje“. Apsilankius Kaišiadorių viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, šaunios bibliotekos darbuotojos mielai bendravo su vaikais, pasakojo apie bibliotekos teikiamas paslaugas, apie čia kaupiamas įvairaus formato ir turinio spalvingas grojančias, dainuojančias ir kitokius garsus skleidžiančias knygeles. Nuvykę į Lietuvos zoologijos sodą, stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“, o vaikščiodami po zoologijos sodo teritoriją, galėjo pamatyti ne tik patiklius ir draugiškus Lietuvos krašto gyvūnus, bet ir turėjo galimybę „tiesiai į akis“ pažvelgti plėšriajam liūtui ir tigrui, iš arti apžiūrėti aukščiausią pasaulio gyventoją zoologijos sode – žirafą bei daug kitų pasaulio plėšrūnų. Ten pat vaikai dar linksminosi ant batutų, kur galėjo išbandyti savo reakciją, šoklumą ir greitį. Paskutinė stovyklos diena prabėgo Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur vaikų laukė edukacinė programa „Vaikų žaidimai, dainos, pasakos...“. Muziejaus teritorija labai didelė, tad vaikai čia žaidė judriuosius žaidimus, linksminosi, o taip pat suorganizavo stovyklos uždarymo pikniką. Čia visi drauge aptarė ir stovyklos veiklas, atsisveikindami dalijosi savo įspūdžiais, sakė vieni kitiems daug gražių ir prasmingų palinkėjimų. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokėlės, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos “Pramogauk, atostogauk ir auk” akimirkų.

Stovyklos vadovės - mokytojos Daiva Matačiūnienė, Marijona Mačiulienė, Enina Jankeliūnienė

Stalo teniso stovykla „Kitaip“

Pirmieji vaikų vasaros dienos stovyklų maratoną progimnazijoje pradėjo stalo teniso stovyklos „Kitaip“ dalyviai. Stovykloje mokiniai mokėsi stalo teniso subtilybių. Ugnius, Justas ir Joris padarė pažangą dar po stovyklos, vykusios birželio mėnesį, o Kristina šį žaidimą pradėjo žaisti tik stovyklos „Kitaip“ metu. Visi aktyviai dalyvavo ir pamėgo įvairias kitas veiklas: žaidimus, kvadratą, estafetes, metimą į krepšį, tinklinį. Bet labiausiai patiko iškylauti prie Ščebnicos tvenkinio, kur vyko įdomiosios pertraukos, diskusijos su draugais ir maudynės Ščebnicos tvenkinyje.  Stovykloje praleistas laikas suartino mokinius. Kai kurie čia susirado naujų draugų ir nekantriai laukė mokslo metų pradžios, kada galės vėl juos sutikti mokykloje.

Stovyklos vadovas – fizinio ugdymo mokytojas Rimantas Levulis ir mokytojo padėjėja Edita Bandzevičienė.

Ekopėdsekys“

Čia mokiniai patyrė pažinimo džiaugsmą, suvokė gamtos vientisumą ir sveikai, turiningai praleido laisvalaikį. Stovyklos metu buvo suorganizuotos net kelios išvykos. Pirmoji - į Kauno marių regioninį parką, kur lankėsi Kadagių slėnyje. Birštone vaikščiojo sveikatingumo takais, domėjosi mineralinio vandens šaltiniais, pakilo į apžvalgos bokštą. Čiobiškio keltu kėlėsi per Neries upę, sužinojo, kuo šis keltas įžymus ir ypatingas. Kopė į Budelių piliakalnį. Girelės miško poilsiavietėje žaidė žaidimus ir mėgavosi pietumis puoselėdami sveikos gyvensenos įpročius. Daug žygiavo pėsčiomis, atliko tyrimus, kaip fizinis aktyvumas veikia žmogaus organizmą. Stovyklos metu atlikta keletas ekologinių artimiausios  aplinkos tyrimų su įvairiais bioindikatoriais.

Stovyklos vadovė – geografijos mokytoja Violeta Krikščiūnienė ir mokytojos Janina Krutkevičienė, Skaidrutė Žukauskienė

,,Kūrybinės dirbtuvės kaime”

Ši stovykla - tai kūrybiškumo ir saviraiškos ugdymo stovykla, linksmiems, aktyviems bei kūrybiškiems pradinių klasių mokiniams. Užsiėmimai vyko keramikės, senojo puodininkystės amato puoselėtojos, Kristinos Zazerskienės dirbtuvėse Lomenių kaime, Kaišiadorių rajone. Patyrusi keramikos mokytoja supažindino vaikus su molio savybėmis, mokė kompozicijos, formos išgavimo, glazūravimo paslapčių. Kasdien laukė vis nauja patirtis: kūrybiniai eksperimentai, meniniai netikėtumai ir nauji atradimai. Stovykloje vaikai ne tik kūrė, bet ir smagiai leido laiką žaisdami, sportuodami ir pramogaudami gamtoje. Veikla buvo orientuota į individualų vaikų meninių gebėjimų ugdymą, bendravimą, aktyvų judėjimą ir poilsį kaime. Molis mažųjų rankose pavirto nuostabiais kūriniais, o įgytos žinios apie keramikos darbų dekoravimą, nuotaikos perteikimą spalva suteiks naujos patirties bei  pasitikėjimo savo kūrybinėmis jėgomis ateityje.

Stovyklos vadovės – meninio ugdymo mokytoja Kristina Zazerskienė ir Rasa Zaksienė, priešmokyklinio ugdymo auklėtoja Enina Jankeliūnienė

„Susipažinkime - esu Teofilius Matulionis“

Susipažinę artimiau su  palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimo fragmentais, lankydami Kaišiadorių rajono bažnytinio paveldo objektus (Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedra, Guronių koplyčia ir Rožinio slėpinių parkas), Birštono sakraliniame muziejuje esančias Teofiliaus Matulionio ekspozicijas, Pivašiūnų švč. M. Marijos Dangun ėmimo  šventovę, stovyklos dalyviai prisilietė prie šio švento gyvenimo būdo žmogaus dvasinio lobio. Artimo meilė, uolumas, atsakingumas ir draugiškumas, sąžiningumas, nuolankumas, drąsa - tai tik maža dalelė to grožio, kurį pastebėję pal. Teofiliaus Matulionio kasdienybėje, mokiniai nutarė iš karto praktikuoti ir patys, leisdami laiką kartu. Vaikų užsidegimas ir atvirumas vienas kitam buvo gera pradžia ir tęstinumas, kuris sąlygojo draugišką, džiugią, linksmą nuotaiką visos stovyklos metu. O kur dar pažintinės kelionės ir atokvėpio akimirkos gamtos apsuptyje! Aplankytas Birštono apžvalgos bokštas ir piliakalnis, o taip pat Kaišiadorių rajone esanti sodybą „Gyvas kalnas“, kur mokiniai galėjo pasidžiaugti gamtos grožiu ir ramybe, pabūti gyvūnų apsuptyje.

Stovyklos vadovės – Jolanta Gurskaitė ir mokytojo padėjėja Edita Bandzevičienė  

„Giržadukai sportuoja”

Stovykloje “Giržadukai sportuoja” didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokinių fiziniam pasiruošimui, sveikai gyvensenai ir judesio laisvei. Vyko komandinių ir individualių sporto šakų turnyrai. Mokiniai varžėsi kvadrato, krepšinio, tinklinio, estafečių ir smiginio turnyruose.  Bendras mokinių fizinis pasiruošimas buvo gerinamas atsižvelgiant į jų individualius rodiklius. Įdomiųjų pertraukų metu stovyklautojai  atnaujino žinias apie sveiką gyvenseną, žalingų įpročių žalą, taisyklingą laikyseną ir sveikos mitybos įpročius.

Mokiniams buvo organizuojamos kultūrinės pažintinės veiklos, išvykos ir žygiai. Pirmoji išvyka buvo į Lietuvos sporto muziejų Kaune, kur mokiniai susipažino su lietuvių sportiniais laimėjimais pasaulyje, trofėjais, geriausiais Lietuvos sportininkais, įdomiais faktais apie Lietuvos sportą. Antroji kelionė – į Paparčius, kur mokiniai leidosi į žygį. Aplankė gražiausias vietas ir vienuolyną. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse mokiniai apžiūrėjo unikalias ekspozicijas. Paskutinė stovyklos diena – Birštone. Aukščiausiame Lietuvoje apžvalgos bokšte vaikai mėgavosi Nemuno vingių grožiu. Pasivaikščiojo po parką, įkopė į Vytauto kalną. Giržadukai džiaugėsi įdomiai ir aktyviai praleistomis dviem savaitėmis ir stebėjosi, kaip greitai prabėgo laikas. Mokytojai dėkoja visiems stovyklautojams už kultūringą elgesį, geras emocijas ir aktyvų dalyvavimą veiklose.

Stovyklos vadovas – Justinas Kursevičius, mokytojai Gintautas Kandratavičius, Inga Banionienė ir Valdas Morkūnas

 „Sportuokime drauge”

Gerai nusiteikę, draugų pasiilgę susirinko 3-4 klasių mokinukai  į stovyklą „Sportuokime drauge“. Daugybė žaidimų, kelionių, žygis ir proto mankšta prie šaškių lentos. Pirmąsias dienas mokiniai lavino protą prie šaškių lentos su mokytoju Romualdu Urmilevičiumi. Gaila, bet mokytojo nugalėti nepavyko niekam. Pirmoji stovyklautojų išvyka - į Trakus. Aplankyta Trakų pilis, pilies sala, patikrintas Galvės ežero vandens šiltumas, o baigiantis dienai pasistiprinta kibininėje. Kitomis dienomis mokiniai žaidė kvadratą, krepšinį, šokinėjo ant batutų, keliavo po Kaišiadoris. Nuėjo nei daug, nei mažai - 6 km. Aplankė ežerą, išmėgino treniruoklius, tinklinio aikštelę ir pietavo gamtoje. Mokiniai taip pat keliavo į Birštoną, lipo į apžvalgos bokštą, žygiavo pojūčių taku, kopė į Vytauto kalną, nuo kurio atsiveria graži panorama į Nemuną. Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai leidosi į kelionę po Žaslius. Po išvykos vaikai buvo apdovanoti diplomais už aktyvų dalyvavimą veiklose.

Stovyklos vadovė – Gabrielė Vaičekauskaitė, taip pat neformaliojo švietimo mokytojas Romualdas Urmilevičius, mokytoja Judita Ražanaitė, mokytojo padėjėja Rita Šiugždaitė

Keramikos stovykla

Vaikų vasaros dienos stovykla ,,Kūrybinės dirbtuvės kaime” - tai kūrybiškumo ir saviraiškos ugdymo stovykla, kuri buvo skirta linksmiems, aktyviems bei kūrybiškiems pradinių klasių mokiniams. Kūrybiniai užsiėmimai vyko keramikės, senojo puodininkystės amato puoselėtojos Kristinos Zazerskienės dirbtuvėse, kurios įsikūrusios Lomenių kaime, Kaišiadorių rajone. Stovyklautojus  patyrusi keramikos mokytoja supažindino su molio savybėmis, mokė kompozicijos, formos išgavimo, glazūravimo paslapčių. Kiekvieną stovyklos dieną vaikų laukė vis nauja patirtis: tai ir kūrybiniai eksperimentai, meniniai netikėtumai, nauji atradimai ir kt. Tačiau stovyklos metu vaikai ne tik kūrė, bet ir smagiai leido laiką žaisdami, sportuodami ir pramogaudami nuostabios kaimo gamtos apsuptyje. Visa stovyklos veikla buvo orientuota į individualų vaikų meninių gebėjimų ugdymą, tarpusavio bendravimą, aktyvų judėjimą ir poilsį kaime. Molis mažųjų menininkų rankose pavirto nuostabiais kūriniais, o stovykloje įgytos žinios apie keramikos darbų dekoravimą, nuotaikos perteikimą spalva leis atsiskleisti vaikų kūrybiškumui ir suteiks naujos patirties bei  pasitikėjimo savo jėgomis ateityje.

Kiekviena stovykla, kiekviena diena jose mokinius mokė, leido pajausti atradimo ir pažinimo džiaugsmą, suteikė galimybę bendrauti ir bendradarbiauti bei pasitikti rugsėjį stipriai ūgtelėjus įgytomis patirtimis ir ... pradėti planuoti kitos vasaros veiklas stovyklose.

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100