• P1018108.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1013945.JPG

tbc2                   Žmonijos istorijoje svarbų vaidmenį suvaidino epidemijos, užkrečiamosios ligos. Moksliniai faktai teigia, kad ligos veikė ne tik kurio nors regiono, bet ir pasaulio raidą. Tokia liga kaip tuberkuliozė turėjo dra­ma­tiš­kos įta­kos me­nui, mu­zi­kai, li­te­ra­tū­rai ir kažkada vadinta „baltuoju maru“ šiandieniniais laikais dar labai paplitusi. Siekiant atkreipti į tai dėmesį, kovo mėnesį minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Jai paminėti mūsų progimnazijoje vyko integruota biologijos – istorijos pamoka „Viskas apie tuberkuliozę“. Kartu su istorijos ir biologijos mokytojomis Violeta Prokarenkiene ir Janina Krutkevičiene pamoką 8a klasėje vedė svečiai, atvykę iš Vilniaus užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro. Svečius pakvietė Kaišiadorių Visuomenės sveikatos biuro specialistai.

      zumba2     Kūno kultūros pamoka kitaip – zumba - taip vadinosi balandžio 9-os dienos kūno kultūros pamokos. Jas vedė licencijuota trenerė Karolina Rinkevičienė. Zumba – tai puiki treniruotė siekiantiems smagiai, energingai ir rezultatyviai judėti. Tai nauja kardio fitness treniruotė, jungianti aerobiką su šokiu. Joje yra šokių žingsnelių ir įvairių stilių: merengue, salsa, cumbia, mambo, samba, flamenco, hip hop, pilvo šokio ir daugelio kitų. Užsiėmimų tikslas paprastas – kūno kultūros pamokas pripildyti geros nuotaikos bei parodyti mokiniams, kad sportuoti galima ir kitaip.

 Ačiū už pasiūlytą idėją Kaišiadorių Visuomenės Sveikatos biuro atstovams.

                                                                                                        Geografijos mokytoja Violeta Krikščiūnienė

skiepai2              Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena. Šiai dienai paminėti siūlomos įvairios veiklos, o mes nutarėme apie sveikatą priminti šmaikščiai. Prieš tai išsiaiškinome, kokios „nesveikos ydos“ būdingos mūsų progimnazijos mokiniams: traškučių pasirinkimas priešpiečiams pertraukų metu vietoj sveiko maisto, kai kurių mokinių išsisukinėjimas nuo kūno kultūros pamokų, judėjimo stoka dėl tingėjimo ir elektroninės cigaretės.  Susiformavo klaidinga nuomonė, kad elektroninės cigaretės nekelia pavojaus sveikatai, o tyrimai rodo, kad žalos organizmui padaro ne mažiau nei paprastos cigaretės. Tam paruošėme „skiepus“ su visa informacija ir skiepijimo procedūra. Norinčių „pasiskiepyti“ buvo, o kai kuriuos palydėjo ir klasių vadovės. Populiarus buvo medumi pateptas traputis, apibarstytas sėklomis, pavadinimu „Keisk traškutį į traputį“ - galbūt tai bus užuomina, kaip paprastai pasigaminti sveiką užkandį. Mūsų klubo narė Martyna, sumaniusi žaidimą „Žmogaus organizmas ir mineralai“, vos spėjo suktis abi ilgąsias pertraukas: dėžė – tai žmogaus organizmas, o kamuoliukai – mineralai, kurie svarbūs žmogaus sveikatai.

 Iš dalyvavusių ir susidomėjusių mokinių skaičiaus supratome, kad mūsų užuomina apie sveiką gyvenseną buvo išgirsta.

  Sveikos gyvensenos klubo narė Raminta Sinkevičiūtė, 8a klasė

nugaletoja    Visą kovo mėnesį  7- tų klasių susirinkimuose vyko sveikos gyvensenos protų mūšiai. Taip buvo atrinktos komandos, kurios kovo 27 dieną susitiko tarpklasiniame ture progimnazijos salėje.  Prie septintokų prisijungė  8a klasės komanda, o 7e klasei atstovavo dvi mokinių grupės. Taigi iš viso rungėsi septynios komandos. Savo atstovus palaikė 7b klasės mokiniai su klasės vadove R. Vilimiene. Renginį vedė mokytoja V. Krikščiūnienė ir  Sveikos gyvensenos klubo narės, aštuntokės Martyna, Raminta S., Livija, o joms talkino bendraklasiai Evelina, Agota S, Marija-Izabelė, Karolis. Klausimai buvo įvairūs, tikra mozaika, kai kur reikėjo pasukti galvą, o kitur tik prisiminti, ko mokėsi biologijos pamokose. Laimėjo 7c ir 8a klasių komandos, bet visų rezultatai skyrėsi nedideliu taškų skirtumu. Vieni papildė žinias, o kiti galbūt sužinojo, kad gyvensena - tai įpročių visuma, kur labai svarbu kiekvienam iš gausybės šiuolaikinėje visuomenėje siūlomų modelių atsirinkti sau tinkantį sveiką gyvenimo būdą.

         Martyna Sausdvaraitė, 8a klasė

  piesimas5e ir 5c klasių mokiniai kovo mėnesį buvo pakviesti į meno terapijos užsiėmimą „Pažink save“, kurį organizavo Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuras, pakviesdamas Vį Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA specialistus. Mokiniai  tapė ant vandens ebru technika. Užsiėmimo pradžioje susipažinome su istorija. Ši tapyba kildinama iš Senovės Kinijos, kur buvo laikoma slaptu žynių mokslu ir dar vadinama „Vandens veidu“. Vėliau išplito po visą pasaulį ir dabar saugoma UNESCO kultūros paveldo. Toliau vyko meno ir neįprastų priemonių pristatymas, specialistė  nutapė parodomąjį piešinį, paaiškino, kaip išgauti įvairius ornamentus, norimą foną. Kiekvienas mokinys  nutapė savo kūrinį. Rezultatai stebino ir džiugino, kėlė pasitikėjimą ir tiems, kurie manė, kad piešimas - ne jų sritis. Kartu mokiniai mokėsi bendrauti, reikšti savo jausmus, tolerancijos, atkakliai ir susikaupus išgauti kuo sudėtingesnį ornamentą.  Piešinys galbūt taps dovana mamai, paveikslu ar atviruku.

          Mokytoja  Violeta Krikščiūnienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
20
21
22
27
28
30
l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 87 svečiai ir narių nėra

Baneris Eurofondas

Olw

IPU logotipas horizontalus 1

 

 

 

  

 

niekorimto logo 1534752255p

 

 

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100