• 8
  • 1
  • 13
  • 10

Vailio! Artėja šv. Kalėdos! Pasitarę nusprendėme, kad aplink vykstantys remonto darbai mums tikrai nesutrukdys pasipuošti klasės. Tad sumanėme ,,pastatyti“ kalėdinį miestelį... Miestelio nameliai įvairiausių spalvų: geltoni, raudoni, mėlyni, žali, rožiniai...Ir dar su įvairiausių spalvų langeliais ir durimis. O virš durų ,,kabo“ kalėdinės žvaigždelės ar vainikėliai. Tarp namelių ,,nutiesėme“ spalvotus kelius, pastatėme Kalėdų eglutę. ,,Statydami“ namelį fantazavome ir spėliojome, kas galėjo įminti pėdas mūsų pastatytame miestelyje?..

4a klasės mokiniai ir mokytoja

Nepabūgę lietaus ir visai nežiemiškų orų, gruodžio 7 d. į Vaclovo Giržado progimnaziją sugūžėjo patys gabiausi rajono pradinukai. Visus draugėn sukvietė jau kasmetiniu tapęs konkursas „Gabiųjų sambūris“, kurį kartu su Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaukų centru organizuoja Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojų darbo grupė. Konkursas skirtas gabiems vaikams - tai paskatinimas siekti daugiau, ieškoti naujų atradimų, atsakymų, plėsti turimas žinias ir, žinoma, mokėti jas pritaikyti kasdienybėje. Juk net senovės išminčius Aischilas, gyvenęs 6-5 amžiuje prieš Kristų, yra pasakęs: „Išmintingas ne tas, kuris daug žino, o tas, kurio žinios yra naudingos.“

Mes, 3c ir 3d klasių mokiniai ir mokytojos, lapkričio 16 d. nusprendėme pasinaudoti Kaišiadorių geležinkelio stoties darbuotojų kvietimu ir nuvykome į Kaišiadorių geležinkelio stotį. Mus pasitiko pats Kaišiadorių geležinkelio stoties vadovas Virginijus Šmitas. Savo pasakojimą vadovas pradėjo ant pėsčiųjų tilto, kuris yra vienas aukščiausių, nes turi būti virš elektros laidų. Ši informacija mums buvo tikrai nauja. Supratome, kodėl mums, keliautojams, neretai tenka pūškuoti į viršų tiltu, kaip tiems traukinukams.
Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Tą dieną įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti tolerancijai, pakantumui ugdyti, gebėjimui suprasti kitus, skatinama atkreipti dėmesį į skirtingų tautybių, pažiūrų, skirtingo tikėjimo žmones, primenama, kas yra tolerancija ir kodėl ši vertybė yra tokia svarbi.

Šių metų siūlomas paminėjimo simbolis - rankos. Siekiama akcentuoti, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, susaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų - skirtingos rankos. Šios idėjos esmė - žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Ar kada nors teko užuosti, kaip kvepia ką tik iš krosnies ištrauktas šakotis? O ar teko skanauti šiltų jo šakelių? Ar kada nors matėte, koks sudėtingas procesas vyksta jį gaminant? O gal bandėte savo jėgas šakočio kūrime? Taip. Mes matėme ir išbandėme. Visas šakočio kepimo paslaptis mums atskleidė Žaslių amatų centro koordinatorė Ilona Grabijolienė ir amatininkė Onutė Raudeliūnienė. Pamokėlės metu sužinojome šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas.

DABAR NARŠO

Svetainėje lankosi 126 svečiai ir nėra prisijungusių narių

LANKYTOJAI

Šiandien