• P1014175.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1013940.JPG

Gegužės 9 d. 2f klasės mokiniai nekantriai laukė susitikimo su knygos „Riešutortas“ autoriumi Benu Bėrantu. Vaikų laukė siurprizas, nes kartu su rašytoju į susitikimą atvyko ir knygos dailininkė Vilija Kvieskaitė. Pirmiausia svečiai pakvietė vaikus paskaityti keletą knygos ištraukų ir apdovanojo skaitovus asmeninėmis dovanėlėmis.

Vėliau Benas Bėrantas papasakojo, kaip gimė knygos idėja. Pasirodo, kai rašytojas buvo mažas, iškrėtė išdaigą su obuoliais: beveik visą pintinę obuolių jis išdalino draugams, o mamai pamelavo, kad viską suvalgė pats. Knygos siužetas remiasi panašia situacija, tik knygos veikėjai, voveriukas Tiklis ir varniukas Kirnis, riešutus iš tikrųjų sukirto patys, bet dėl riešutų dingimo apkaltino lapę Lazdoną. Autoriaus paklausti, mokiniai padarė išvadą, kad labai negražu yra meluoti, o dar blogiau apkaltinti kitą dėl savo blogo poelgio. Vaikai uždavė rašytojui ir dailininkei keletą klausimų. Sužinojome, kad veikėjų vardai - tai senovinių lietuvių dievybių vardai. O iliustracijų nupiešimas truko 2 mėnesius. Vėliau svečiai vaikus pakvietė į voveriuko Tiklio gimtadienį. Kiekvienas mokinys pasigamino patinkančio gyvūnėlio kepurėlę. Autorius nudžiugino, kad rudenį bus išleista antroji knygos dalis.

Už šį susitikimą dėkojame Kaišiadorių viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus bibliotekininkei R. Jūrienei.

2f klasės mokytoja Jūratė Šimienė

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 113 svečių ir narių nėra

Olw