Drevines bitininkystes pazintinis takas 1 1024x683VšĮ Gamtos paveldo fondas įgyvendina Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą ,,Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione“. Progimnazijos mokiniai kartu su biologijos mokytoja Janina Krutkevičiene dalyvavo šio projekto veiklose.

zalioji vėliava2

2021 m. spalio 7 d. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijai už aktyvią aplinkosauginę veiklą devintą kartą įteikta Žalioji vėliava. Vėliavą įteikė Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius. Gamtosauginių mokyklų projekte progimnazija dalyvauja nuo 2012 metų. Per šį laiką atlikta daug prasmingų veiklų skleidžiant ekologijos idėjas progimnazijos bendruomenei.

Progimnazijoje jau daug metų gyvuoja pavasario tradicija – organizuoti inkilų parodą ir iškelti juos mokyklos teritorijoje. Šiais metais ji tapo virtualia. Mokiniai pagamino ir iškėlė inkilus prie savo namų ir dabar jau džiaugiasi paukščių giesmėmis bei nauja varnėnų, zylių karta. Nors inkilai įprastai kabinami pavasarį pasitinkant grįžtančius paukščius, tačiau juos galima kelti ir visus metus. Tuo metu, kai neperi, paukščiai ar žinduoliai inkiluose kaupia maisto atsargas ar tiesiog nakvoja. Tuščiuose inkilėliuose įsikuria ir miegapelės, šikšnosparniai, geltonkaklės pelės, skruzdės, kamanės, vapsvos, todėl iškelti inkilai yra naudingi visai miško ekosistemai.

Balandžio 26 - gegužės 7 dienomis kaip ir kiekvienais metais Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos bendruomenė prisijungė prie visoje Lietuvoje vykstančios pavasarinės aplinkos tvarkymosi akcijos „Darom“. Tomis savaitėmis pasitaikė ne visai pavasariški orai, akcijos laikas šiek tiek nusitęsė ir švarinimosi talkos dar vyko ir šią savaitę. 5-8 kl. mokinių ugdymasis vis dar vyksta nuotoliniu būdu, bet klasės vadovų dėka, laikantis visų saugumo reikalavimų, pavyko suburti ne vienos klasės kolektyvą ir pagražinti miesto aplinką. Mokinių komitetas dėkoja visiems dalyvavusiems klasių vadovams, mokiniams ir mokinių tėvams. Kartu mes PADARĖME labai daug!

Balandžio 9 dieną Lietuva užžiebė 14 švieselių Pasaulinės Geografijos nakties žemėlapyje. Viena jų - mūsų progimnazijos adresu, Kaišiadoryse. Šio renginio tikslas - populiarinti dalyką ir ugdyti supratimą, kad geografija yra tai, kas supa mus aplinkui, o jos mokytis galima visur. Šiai šventei skyrėme aktyvų žaidimą „Geografijos paieškos mieste“ su Acionbound programa. Išmaniajam įrankiui mieste „vedžiojant“ nuo vieno objekto prie kito reikėjo paskaityti keletą sakinių teorinės medžiagos ir atlikti daug įvairių misijų. Matuojant kilometrais - 5 km užduočių, o laiku - 2 valandos.