×

Įspėjimai

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client212/web267/web/images/Anglu stovykla
×

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Anglu stovykla
Spausdinti
Kategorija: Gamtosauginė mokykla
Peržiūros: 8982
  {gallery}Anglu stovykla{/gallery}

Rudens atostogų metu aktyviausi užsienio kalbos klubo „Smile“ nariai prasmingai leido laiką dienos stovykloje, kuri vyko konferencijų ir pramogų centre, Bačkonyse. Stovyklos koordinatorė anglų kalbos mokytoja Gitana Valkavičienė jau ne pirmą kartą įtraukia progimnazijos mokinius į stovyklų gyvenimą. Dar šiltutėliais prisiminimais vaikai gyvena vasarą su mokytoja dalyvavę “My English summer“ stovyklos veiklose, o dabar jie turėjo galimybę sudalyvauti ir rudens stovykloje.

Stovyklos tikslas – rudens atostogų laiką praleisti smagiai ir  turiningai – pakartoti jau turimas anglų kalbos žinias, įgyti naujų ir, žinoma, daug bendrauti ir bendradarbiauti, taip lavinti kalbinius įgūdžius, sportuoti ir stiprinti sveikatą daug laiko praleidžiant dvaro gamtos apsuptyje ir keliauti...

Kas rytą apie devintą valandą susirinkę mokykloje stovyklautojai pasilabindavo, pasišnekučiuodavo ir pasirūpinę saugumu - apsivilkę šviesą atspindinčiomis liemenėmis, skuosdavo link mokyklinio autobusiuko vykti į Bačkonis. Kad diena prasidėtų puikiai, stovyklos mokytojos mažuosius stovyklautojus nuteikdavo puikiai, išsakydamos dienos palinkėjimus ir pristatydamos būsimas veiklas. Bačkonyse visų laukdavo šilti, sveiki  ir skanūs pusryčiai. Pasisotinus, lauke ar patalpoje vykdavo smagi angliškoji ugdomoji veikla. O pertraukėlių metu vaikai žaisdavo judriuosius žaidimus ar  visi kartu vaikštinėdavo ryškiaspalviais rudeniniais lapais pasidabinusiame parke, dvaro aikštynuose, žaidimų stotelėse, pabuvodami mediniuose namukuose, sportinių vaikų žaidimų įrenginių vietose, grožėdavosi vandens telkinių įstabiu vaizdu, ieškodami akimis šokuojančių auksažvynių vandens gyventojų... Taip stovyklautojams dienos laikas tirpte tirpdavo, kol noselės užuosdavo skanutėlius pietus, po kurių mokiniai turėdavo poilsio pertraukėles. Jų metu dažniausiai žaisdavo  pasirinktus ir mėgstamiausius stalo žaidimus, klausydavosi muzikos ar tiesiog šnekučiuodavosi, skanduodavo angliškai daineles, skanduotes, šūkius.  O vieną popietę Bačkonių Konferencijų ir pramogų centro holas virto teatro arena. Tądien stovyklautojų grupelė  intensyviai ruošėsi Helovinui (sužinojo daugiau apie Helovino šventę, tradicijas, aprangą, mokėsi teminius žodžius, atrakcijų posakius). Kitą stovyklos dieną dalyviai nusprendė aplankyti Guronių Rožinio parką Guronių kaime, Žąslių seniūnijoje. Nors pūtė žvarbokas vėjas, tačiau mažieji stovyklautojai nepabūgo apeiti visas Rožinio stoteles bei pasiklausyti vienuolės Jolantos pasakojimų, apžiūrėti ir pabuvoti bažnytėlės viduje.

Be jau minėtų veiklų ir užsiėmimų, „Smile“ komandos nariai turėjo ekskursijų dieną. Dalyviai viešėjo Lietuvos liaudies buities muziejuje, klausėsi legendomis ir sakmėmis apipintų gidės pasakojimų. Stovyklautojai ne tik aplankė visų etnografinių regionų sodybas, bet ir pabuvojo jų viduje, netgi teko pagulėti vaikiškose lovelėse, ragauti dar šiltutėlės ir kvapnutėlės duonelės. Atsisveikinę su muziejaus gide, mokytojos Danutės paraginti pačiame miestelyje aplankė Rumšiškių šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, kurios nepaprastą istoriją papasakojo pats miestelio  klebonas Kazys Gražulis. Grįždami namo dar ir į Mergakalnį, kuris yra Dovainonių kaime, įkopė. Nuo šios įstabios kalvos atsivėrė įspūdingo grožio vaizdai į Kauno marias, o stovyklautojai to dar nebuvo matę. Jie tą akimirką pasijuto tarsi pakliuvę į kokią  pasaką... ir  apie patirtus įspūdžius dar iki šiolei pasakoja tėveliams bei savo draugams...

O paskutinioji stovyklos diena dalyviams buvo pati įsimintiniausia, nes draugiškai susėdę prie apskritojo stalo apžvelgdami savaitės veiklą, prisiminė pirmąją stovyklos  dieną, perkirptą atidarymo simbolinę juostelę, veiklose naudotą simbolinį raktą, balionus, pasidžiaugė dienų išrinktais šauniausiais dalyviais bei gautomis padėkomis, diplomais, atminimo dovanėlėmis. Tik nelengva buvo išgirsti,  jog laikas užverti stovyklos duris, o sugrįžus namo ruoštis pamokoms.

 Mažiesiems stovyklautojams labai patiko rudens atostogų savaitė. Jie nekantriai pradėjo laukti stovyklos tęsinio...  Smagias rudens stovyklos veiklų akimirkas dalyviai prisimena pertraukų metu su anglų k. mokytoja Gitana vis žvilgčiodami į fotografijas ir video vaizdus, patalpintus išmaniuosiuose telefonuose.

Gera žinoti, kad mūsų vaikai rudeninės stovyklos metu jautėsi laimingi, saugūs ir susiradę naujų draugų.

Tėvelių vardu dėkojame stovyklos koordinatorėms,  anglų k. mokytojoms Gitanai V., Danutei G.,  padėjėjoms, progimnazijos direktorei ir konferencijų centro kolektyvui už suteiktas sąlygas mūsų vaikams taip šauniai stovyklauti.            

Mažosios stovyklautojos Agnės mama