• 6.jpg
  • 7.png
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 9.JPG
  • 4.jpg
  • 8.JPG
  • 2.JPG

Ką žinome apie Žemę? Kas ta Žemė? Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“. Žemėje gyvena apie 7,5 milijardo žmonių. Žemės širdis - branduolys. Ir visa tai žinios iš vadovėlio. Kartu su gamtos mokytoja Gražina Ruginiene 6a, 6d ir 6e klasės mokinius pakvietėme į integruotą bibliotekos ir gamtos pamoką. Pamokos pradžioje mokytoja pristatė temą „Žemė- mūsų namai“, skirtą pasaulinei Žemės dienai paminėti.
Mokytoja sveikindama visus šeštokus šios gražios šventės proga kartu priminė, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.
Bibliotekos kahoot nuotolinėje viktorinoje mokiniai atsakinėjo į 28 klausimus apie mūsų planetą.  Ar lengva buvo atsakyti į progimnazijos bibliotekos parengtus  viktorinos „Žemė - mūsų namai“ klausimus?  Ar tikrai visi žinome atsakymus į klausimus „Kodėl Negyvojoje jūroje neįmanoma nuskęsti? Kuri iš jūrų labiausiai užteršta pasaulyje? Kiek proc. sudaro gėlas vanduo Žemėje? Kokia yra ekologiškiausia transporto priemonė?“ ir daugelį kitų mums labai svarbių klausimų.
Žinoma, daug kam teko susimąstyti, juk neįmanoma visko žinoti. Bibliotekos veiklų, viktorinų, klausimynų svarbiausias tikslas ir yra „ne tik žinoti, bet ir naujo sužinoti“. Tokios integruotos pamokos su biblioteka jau pamėgtos mokinių. Jos ne tik paįvairina pamokas, bet ir tobulina mokinių informacinius gebėjimus, skatina tarpusavio varžymąsi, ugdo atsakomybę, lyderystės bruožus, gebėjimą skaičiuoti laiką.
Na o kokia gi viktorina be nugalėtojų?! Sveikiname geriausias žinias apie savo planetą pademonstravusius 6a klasės mokinius Justą Stonį, Gelmę Milaknytę, Luką Razulevičių; 6d klasės mokinius Ernestą Žukauską, Tovaldą Blažį, Nojų Rybakovą; 6e klasės mokinius Emmą Elizabeth Redhead, Smiltę Truskauskaitę, Patriciją Norbajevaitę.
Būkime atsakingi Žemės gėrybių naudotojai. Kiekvienas savo mažais kasdieniais veiksmais galime padėti Žemei – atsakingai naudokime vandenį, elektros energiją. Kaskart, norėdami atspausdinti dar vieną dokumentą, pagalvokime, ar tikrai verta naudoti popierių, o gal užtektų elektroninio varianto. Saugokime Žemę ir ji mums pasakys nuoširdų AČIŪ!
Bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė ir gamtos mokytoja Gražina Ruginienė
Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100