• P1018106.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1013945.JPG

„Kai daliniesi – tai plečiasi. Kai atiduodi – tai daugėja. Kai laikai tiktai sau – tai nyksta“

Spalio 28 d. Kaišiadorių Švietimo paslaugų centras atvėrė duris gausiam rajono pedagogių būriui, kurios nepabūgę sklandančių grėsmių ir virusų sugužėjo pasisemti gerosios patirties, kuria pasiryžo pasidalinti Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimanzijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Renata Sausaitienė. Renata pakvietė į seminarą “Mokėjimo mokytis pamokoje svarba”. Tai tikrai aktuali ir svarbi tema ugdant “z” ir “alfa” kartos vaikus. Kaip išugdyti savarankiškus, kūrybiškus ir kritiškai mąstančius ateities lyderius? Kokios mokymo priemonės ir metodai motyvuoja mokinius ir padeda jiems siekti  nūdienai reikalingų gebėjimų? Kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų? Kaip sudaryti sąlygas formuotis taip svarbiai  kompetencijai - mokėjimui mokytis?

Spalio 20 dieną Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos bendruomenės narių atstovai rinkosi į Mokinių komiteto organizuojamus debatus dėl mokyklinių uniformų. Nors dėl visų saugumo dalyvių skaičius buvo labai ribotas, į debatus susirinko trys mokytojos, dvi direktoriaus pavaduotojos ugdymui, progimnazijos socialinė pedagogė, psichologė, keturi Tėvų komiteto atstovai ir, žinoma, aštuoni mokiniai iš Mokinių komiteto.

Norėdami paįvairinti anglų kalbos pamokas, 7b ir 7d klasės mokiniai kartu su mokytoja L. Lelešiene nuvyko į Kaune esantį Maironio lietuvių literatūros muziejų. Čia išgirdome įdomių faktų iš rašytojo ir kunigo Maironio gyvenimo, apžiūrėjome gyvenamąsias patalpas, darbo kambarį bei sužinojome apie besilankiusius to meto įžymius  svečius ir švenčiamas šventes.

Kadangi atvykome patobulinti ir pritaikyti savo anglų kalbos žinias, dalyvavome naujoje edukacinėje programoje, paremtoje integruotu anglų kalbos, lietuvių kalbos bei vaidybos mokymu „Playing the ballad „Jurate And Kastytis“. Pasiskirstę vaidmenimis, persirengėme baladės personažais ir vaidinome visiems puikiai žinomą legendą. Buvo labai smagu ne tik vaidinti patiems, bet ir stebėti draugus.

Kasmet spalio 10 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Šią dieną prisimenami įvairiomis psichikos  ligomis sergantys žmonės, akcentuojama geros psichinės sveikatos svarba bendram asmens ir visos visuomenės gerovei, supažindinama su psichinės sveikatos tausojimo bei stiprinimo galimybėmis bei rizikos pakenkti savo psichinei sveikatai veiksniais.

Vienai kandidatei į Mokinių prezidentus atsisakius savo kandidatūros, toliau į Mokinių prezidento postą kandidatuoja ir tęsia savo rinkimines kampanijas šios mokinės: Goda Bartninkaitė, 7a klasės mokinė, Kamilė Urulevičiūtė, 8a klasės mokinė ir Beatričė Gurskaitė, 8d klasės mokinė. Linkime merginoms sėkmės!

Mokinių komitetas