TARPTAUTINĖ GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ PROGRAMA

Gamtosauginių mokyklų programa yra viena iš 5 Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) pasaulyje įgyvendinamų programų. Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE) – tai 1981 m. įkurta tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija.
Pagrindinis Fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas.
Gamtosauginių mokyklų programa orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Programos dalyviai, įvykdę Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus, apdovanojami Žaliąja vėliava. Šis apdovanojimas, kaip ir kiti FEE apdovanojimai, suteikiamas vieneriems metams. Nuo 2012 mūsų mokykloje pradėta įgyvendinti Tarptautinė Gamtosauginių mokyklų programa. 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 metais už tinkamai organizuotą aplinkosauginę veiklą mūsų mokykla apdovanota Žaliąją vėliava.

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS TIKSLAS: Formuoti praktinės aplinkosauginės veiklos įgūdžius, ugdyti mokinių kūrybiškumą, pilietiškumą bei aplinkosauginį mąstymą.

UŽDAVINIAI:

• ugdyti jauną žmogų – laisvą, mąstantį, sugebantį apsispręsti ir racionaliai veikti bet kurioje aplinkosaugos srityje;
  • siekti kiekvieno mokyklos bendruomenės nario atsakomybės ir iniciatyvumo gerinant ekologinę veiklą;
  • informuoti visuomenę apie savo mokyklos bendruomenės veiklą įvairiuose informacijos šaltiniuose.

GAMTOSAUGINĖS MOKYKLOS PROGRAMA SUTEIKIA GALIMYBES

• įtraukti progimnazijos bendruomenę dalyvauti projekte;
  • skatinti sąmoningumą aplinkai;
  • skatinti jauno žmogaus pasitikėjimą, pilietiškumo jausmą;
  • sumažinti atliekų ir šiukšlių kiekį;
  • pagražinti mokyklos aplinką;
  • sutaupyti vandens, elektros energijos.

7 GAMTOSAUGINIŲ MOKYKLŲ KRITERIJAI

• gamtosauginis komitetas;
  • aplinkosauginis auditas;
  • parengtas veiksmų planas;
  • veiklos patikrinimas;
  • integracija į ugdymo procesą;
  • informavimas ir įtraukimas;
  • gamtosauginis kodeksas.