• 3.jpg
  • 4.jpg
  • 2.JPG
  • 1.jpg
  • 6.jpg
  • 9.JPG
  • 8.JPG
  • 7.png

Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai pasodino 1000 berželių

  Kiekvienas augalas, medis ar gėlė turi gyvybės ir energijos. Didelė pagarba miškams ir medžiams būdinga mūsų senoliams. Rašytojo V. Krėvės „Skerdžiuje“ rasime tokius žodžius: „Be miško suskursta žmogus“. Tai svarbu ir šiandien.

 

  Kasmet pavasarį ir rudenį mūsų progimnazijos mokiniai vyksta sodinti miško ir noriai talkininkauja miškininkams. Šį pavasarį 6c klasės mokiniai sodino  berželius Strošiūnų šile, 49 kvartale. Mokiniai sodindami medelius mokėsi, kaip taisyklingai sodinti medį, į ką atkreipti dėmesį. Girininkas vedė gamtos pamoką, skatindamas pasirūpinti mišku, kad Lietuva būtų gražesnė ir ekologiškesnė.

Konkursas reklama „Vienkartinių puodelių šlovės pabaiga!

  Vienkartiniai karštųjų gėrimų puodeliai turi baisią paslaptį – iš pažiūros atrodantys popieriniai giliai viduje yra dengti plastiku. Dėl šios priežasties jų beveik neįmanoma perdirbti. Konkurso tikslas -  paskatinti mokinius prisijungti prie aplinkosaugos idėjų propagavimo, skatinti pastebėti problemas, susijusias su aplinkos tarša ir motyvuoti jas spręsti. Šiam konkursui rengėsi ir aktyviai dalyvavo 8c klasės mokiniai. Kūrybiškiausius darbus parengė ir pristatė Elada J. „Kiek daug gali vienas puodelis“,  Lukas M. „Skaniausia kava tik iš savo puodelio“, Aistė  D. „Naudok vieną daug kartų ir kurk švaresnę aplinką“, Ugnė I. „ Ar dabar Tau patinka Tavo puodelis?!“ Elzė D.  „Gamtą saugok, taupyk, neteršk“, Augustė B. „Saugok save ir gamtą“, Austėja K. „Tai tik vienas puodelis!“, Viltė K. „Žemė Tau padėkos!“, Vesta S. „Žemė verkia“ ,  Karolina K. „Tarša ar švaresnė aplinka? O už ką Tu?!“, Tomas S. „Gerk skaniau“,  Martynas B. „Pakeis į tikrą!“. Dėkojame mokiniams už pilietinę iniciatyvą, raginančią nenaudoti vienkartinių karštųjų gėrimų puodelių ar bent mažinti jų naudojimą, už supratimą apie aplinkos apsaugos svarbą kasdieniniame gyvenime, už kūrybiškumą, tarpusavio bendradarbiavimą.

Kasmetinė pilietinė iniciatyva  „Laiškas Žemei“

  Žmogus  - gamtos dalis. Jis gyvena prisitaikęs gyventi gamtoje. Žmogaus protas sutramdė vėjo, vandens ir kitas gamtos jėgas. Taip jis palengvino savo gyvenimą. Dabar žmogaus išmintis primygtinai reikalauja ne tik naudotis, bet ir tausoti Žemę. 7d klasės mokiniai dalyvavo kasmetinėje pilietinėje iniciatyvoje „Laiškas Žemei“. Per geografijos pamoką jie rašė laiškus, išsakydami savo asmeninį požiūrį į mūsų planetos svarbiausias problemas, nurodė sprendimo būdus, diskutavo, kaip reikia saugoti mūsų žaliąja Planetą.

  Gražiausią laišką Žemei parašė Elija Paulauskaitė.

Laiškas Žemei

  Pasibeldus pavasariui, nejučia pradėjau mąstyti apie Tave, Žeme. Todėl nusprendžiau parašyti Tau laišką.

 Žvelgiant iš visatos perspektyvos, Tu tokia didinga ir graži. Džiugini  mus savo upėmis ir ežerais, miškais, neapsakomo grožio lygumomis, įspūdingais peizažais. O kur dar visa augmenija, gyvūnija, kuri ir pamaitina, ir teikia bendravimo, pažinimo džiaugsmo. Aš esu Tavo maža dalelė, Žeme, Tavo gyventoja. Tik, deja, mes, gyventojai, nesusimąstome ir pamirštame, kad privalome rūpintis savo namais – Tavimi, Žeme. 

Rašydama laišką, norėčiau pasiųsti žinutę ne tik Tau, Žeme, bet ir kiekvienam mąstančiam žmogui. Gyvenkime atsakingai. Rūpinkimės savo namais. O kaip tai galime padaryti? Pradėkime nuo savęs. Tausokime gamtinius išteklius, nešiukšlinkime, rūšiuokime atliekas, stenkimės kuo mažiau naudoti plastiko, tausokime miškus, nedeginkime žolės, pasodinkime bent po vieną medį…Tu suteiki man namus, Žeme, ir aš esu Tau dėkinga.

Piešinių ir plakatų pristatymas

„Reti, nykstantys Lietuvos augalai ir gyvūnai, įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą“

Žemėje yra nesuskaičiuojama daugybė augalų ir gyvūnų. Kai kurie labai reti, sparčiai nyksta, todėl mokslininkai juos įrašė į Raudonąją knygą. Ši knyga – lyg pavojaus varpas, kurio skambesys kiekvienam primena mūsų žmogišką pareigą saugoti retąsias ir nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis. Kiekviena rūšis – gamtos šedevras, kurį ji kūrė milijonus metų. Raudonoji knyga pati nieko nesaugo, ji tik skelbia pavojų. 5a klasės mokiniai piešė Lietuvos paukščius . Kūrybiškiausius darbus pristatė šie mokiniai: Roberta R.,  Justė K., Goda B., Mėja G., Ausma Č., Luknė V. Gamtininkas L. Grudzinskas sakė : „Ko, žmogau, nepažįsti, apeik ratu.  Nekelk prieš driežą, gyvatę lazdos. Jie miškui ir mūsų naudai gyvena“.

Tikslingiausius plakatus nupiešė ir pristatė 8d klasės mokiniai: Justė L., Lukas Ž., Lilija S., Aušvilė Š., Benediktas G.,

Tiriamieji darbai „Žemė – žmonijos buveinė“

  Visais laikais žmogų jaudino didingoji ir paslaptingoji Gamta. Botanikai ir zoologai, geografai ir ekonomistai suranda vis naujų gamtos apsaugos būtinybių, ir kaip tik tai parodo naują mūsų požiūrį į gamtą. Svarbu, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti dabar savo aplinkoje. Taigi pradėkime nuo savęs.

  7c, 7d, 8d klasių mokiniai vykdė geografijos tiriamuosius darbus. Mokiniai atliko grupines  geografines užduotis ir pristatė darbus šiomis temomis: „Skaitmeninė Lietuvos miestų orų prognozė pagal meteo. lt. Vaclovo Giržado progimnazijos mokinių gyvenamosios vietos orų nustatymas. Ar galiu pakeisti aplinką , kurioje gyvenu?“ „Gamtos tarša ir jos sprendimo būdai. Ar mokame rūšiuoti atliekas? Mano geri darbai Žemei“. „Paukščių rūšių įvairovė. Paukščių rūšys Inkilų  alėjoje. Reti, nykstantys paukščiai Kaišiadorių rajone“. „Už gamtą atsakome visi. Pavasarį žydintys augalai. Augalijos įvairovė progimnazijos teritorijoje“.

  Gamtosauginės veiklos dar kartą parodo, kokia svarbi žmogaus ir gamtos bendrystė. Žmogaus priedermė – ne pertvarkyti jam duotą pasaulį, bet jo grožį įžvelgti, prie jo darnos pritapti, su juo susigyventi. Pagal gamtos dėsnius gyvenantis žmogus bus moralus, teisingas ir ištikimas gamtai. Todėl tirkime, tvarkykime ir saugokime ją – Žaliąjį gyvybės medį.

  Dėkojame 5,6,7,8 klasių mokiniams už aktyvų ir kūrybišką dalyvavimą gamtosauginiuose renginiuose, skirtuose Žemės dienai. Mokytojams R. Čepulienei, V. Krikščiūnienei,  B. Zabelskienei, J. Krutkevičienei, V. Prokarenkienei, I. Bagdzevičienei,  S. Žukauskienei už kryptingą ir kūrybišką mokinių veiklų organizavimą.

 

                                Tarptautinio Gamtosauginių mokyklų projekto koordinatorius

                                 geografijos mokytojas ekspertas VINCAS ZABELSKAS

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100