• P1014175.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1018108.JPG
l
     tyrėjų dienaŠiais mokslo metais Tyrėjų dienos renginiai progimnazijoje vyko net dvi dienas: I - oji  dalis – balandžio mėnesį, II – oji - gegužės 30 dieną.
    I-ojoje Tyrėjo dienos renginio dalyje paskaitas ir praktinius darbus mokiniams pristatė mokytojos Skaidrutės Žukauskienės pakviesti mokslininkai: VGTU lektoriaus Mindaugas  Luneckas  - ,,Robotika, jos taikymas“ ir praktinis užsiėmimas; Molėtų astronomijos observatorijos, Lietuvos Teorinės fizikos ir astronomijos instituto lektorius Saulius Lovčikas  - ,,Pasaulis ir jo ribos“; VGTU lektorius Gintaras Jonaitis - ,,Žmogaus pojūčiai per atviro kodo elektroniką“  bei ,,Žmogaus pojūčiai per atviro kodo elektroniką“.
II Tyrėjo dienos renginio dalyje lektorius iš VGTU pakeitė lektorė iš VDU ir mūsų progimnazijos jaunieji tyrėjai: praktinį darbą „Spalvotieji metalų junginiai: magiškoji chemija“ organizavo  Dr. V. Vaitkevičienė, paskaitą „Gamtos išradimai, kuriuos žmogus nukopijavo ir pritaikė gyvenime“ skaitė Dr. R. Rodaitė-Riševičienė.  Mūsų progimnazijos mokiniai, vadovaujami socialinių ir gamtos mokslų mokytojų, pristatė pačių atliktus tiriamuosius darbus:
„Emulgatoriai, jų įtaka žmogaus organizmui“ A. Matuliūkštytė 8a, mokytoja G. Ruginienė;
„Progimnazijos mokinių mitybos įpročiai“ M. Sausdvaraitė ir R. Sinkevičiūtė 8a, mokytoja V. Krikščiūnienė;
„7b klasės mokinių surašymas“ L. Vasiun ir K. Pigagaitė 7b, mokytoja V. Prokarenkienė;
 „Kaišiadorių miesto gyventojų kaita“ B. Berulytė 8d, mokytoja I. Bgdzevičienė;
„Šiltnamio efektas. Klimato kaita ir jos padariniai“ E. ir A. Demjanovaitės 8c, mokytoja G. Ruginienė;
 „Mažų vandens telkinių eutrofikacija“ E. Jankauskaitė  ir J. Kavaliauskaitė 7e, mokytojos J. Krutkevičienė ir V. Krikščiūnienė;
“Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Taupus elektros energijos naudojimas” E. Jackevičiūtė 8c;
“Klimato kaitos įveikimo būdai ir atliekų rūšiavimas” V. Stanislauskaitė, G. Laurušonytė.
Konferencija simboliškai prasidėjo mokytojo V.Zabelsko parengtos 7d klasės mokinės E. Paulauskaitės  perskaitytu Laišku Žemei, o baigėsi pristatymu „Aš tau dėkoju Žeme“.
Konferencijoje pristatyti darbai buvo įdomūs, kūrybiški ir atitiko tiriamųjų darbų kriterijus. Manome, kad konferencija taps tradicine. Dėkojame mokytojams ir mokiniams už gražią iniciatyvą bei prasmingą darbą.
Gamtos ir socialinių mokslų metodinės grupės vardu mokytoja Violeta Krikščiūnienė

MOKINIAMS IR TĖVAMS

l