• 3.jpg
  • 2.JPG
  • 4.jpg
  • 7.png
  • 9.JPG
  • 6.jpg
  • 8.JPG
  • 1.jpg

Kasmet spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Gyvūnų dieną. Jos esmė – prisiminti, kokie svarbūs mūsų gyvenime yra gyvūnai. Jau nuo senų senovės lietuviai juos garbino ir turėjo ypatingus globos papročius. Oficialiai ši šventė radosi 1931 metais Florencijoje (Italijoje) Tarptautinės ekologų konferencijos, kurios dalyviai ir pasiūlė spalio 4-tąją švęsti Pasaulinę gyvūnų globos dieną, metu.

 Visi drauge minėdami šią dieną paskatinkime žmones labiau pasirūpinti augintinių gerove, ginti gyvūnų teises, atkreipkime dėmesį į opias augintinių problemas. Tai puiki galimybė gyvūnų mylėtojams pasidalyti jų auginimo patirtimi.

 

Šiuolaikinėje visuomenėje vis dažniau stengiamasi atkreipti žmogaus dėmesį į gyvūnus, į jų poreikius ir gerovę. Dažnai žmonės žvelgia į gyvūnus kaip į žaislus, neturinčius teisių, kaip į daiktus, kuriuos atsibodus galima tiesiog išmesti. Tokiam žmonių požiūriui į gyvūnus griežtą „ne“ tarė Kaišiadorių  Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai.

    Pasaulinę gyvūnų dieną progimnazijoje minime kiekvienais metais. Penktus metus progimnazijos bibliotekoje kartu su vyr. bibliotekininke Rasa Rimkuviene  vedame  integruotą pamoką „Pažinkime ir globokime pasaulio  gyvūnus“. Šios pamokos metu mokiniai dalyvauja komandinėje viktorinoje - rungiasi tarpusavyje žiniomis ir išmintimi apie gyvūnus. Pamokos metu ugdomos ne tik žinios, bet ir komandinio darbo įgūdžiai, skatinama draugystė, tarpusavio supratimas, tolerancija draugui. Komandas vertino gamtos mokytojos J. Krutkevičienė, S. Žukauskienė ir G. Ruginienė. Mokiniai tokias integruotas pamokas  vertina labai palankiai.  

      Spalio 19 dieną vyko progimnazijos 5-ų ir 6-ų  klasių moksleivių augintinių šventė „Mano augintinis“. Šiais metais sulaukėme putpelių, triušiukų, kačiuko ir šuniukų. Kiekvienas pristatė savo augintinį. Išgirdome daug įdomių istorijų. Augintinių šeimininkai už dalyvavimą buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

        Žmogaus ir gamtos ryšys ypač svarbus vaikams. Bendraudami su gyvūnais, vaikai ugdosi įvairias vertybes, pvz., pagarba, tolerancija, dėmesys kitiems . Naminiai gyvūnai vaikui suteikia ramybės ir saugumo pojūtį, kai atrodo, kad sunkumai neįveikiami.

Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100