Nuo 2012 metų progimnazija dalyvauja tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje. Šia programa siekiama sudominti ir suvienyti jaunus žmones gamtosauginei veiklai. Jos tikslas – ugdyti moksleivių sąmoningumą aplinkosaugos srityje, atkreipti jaunosios kartos dėmesį į neigiamas ekonominės plėtros pasekmes, formuoti praktinės aplinkosauginės veiklos įgūdžius, ugdyti mokinių kūrybiškumą, pilietiškumą bei aplinkosauginį mąstymą.

Atmintis gyva, kol liudija... Vadovaudamiesi šia mintimi, 4f klasės mokiniai atliko savotišką istorinį tyrimą. Apklausė savo šeimos narius, senelius, krikšto tėvelius, kokie yra jų atsiminimai apie 1991 m. Sausio 13 – ąją.

Šiais metais 1c klasės mokiniai su mokytoja nusprendė savo klasę papuošti ne tradiciškai  parduotuvėse pirktomis girliandomis ir žaisliukais, o dekoracijomis, pagamintomis iš įvairių medžiagų ir daiktų, naudojamų buityje. Toks sprendimas atsirado dėl to, kad  savo mažais darbais norime prisidėti prie gamtos saugojimo ir dalyvaujame „Gamtosauginės mokyklos“ veikloje.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis dažniau stengiamasi atkreipti žmogaus dėmesį į gyvūnus, į jų poreikius ir gerovę. Dažnai žmonės žvelgia į gyvūnus kaip į žaislus, neturinčius teisių, kaip į daiktus, kuriuos nusibodus galima tiesiog išmesti. Tokiam žmonių mąstymui griežtą „ne“ tarė Kaišiadorių  Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai.

tyrėjų diena
Šiais mokslo metais Tyrėjų dienos renginiai progimnazijoje vyko net dvi dienas: I - oji  dalis – balandžio mėnesį, II – oji - gegužės 30 dieną.