Įspėjimai

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client212/web267/web/images/profesorius

Pranešimas

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/profesorius

REIKIA SVAJOTI IR TIKĖTI GRAŽIAIS DALYKAIS

Inga, kaip ir jos mama, nori būti graži. Mergaitė stebi mamą ir ją kopijuoja. Man atrodo, ji nori kuo greičiau suaugti (aš irgi taip dažnai svajoju). Visiems kiemo vaikams Inga graži. Kai vaikai žaidžia, ji visada būna gražuolė. Kai naujokas įžeidžia Ingą, ji susimąsto, kad galbūt ji nėra graži. Bet juk nebūtina visada sakyti tiesą žmogui, geriau patylėti, jo neįžeisti.
 Labiausiai man buvo gaila šuniuko, kuris ant kranto laukia savo nuskendusio šeimininko. Tai parodo šuns ištikimybę jam.  O Ingos mama irgi kažko vis laukia, turbūt Ingos tėčio. Tai parodo, kad žmonės vieni kitų ilgisi, ir gali laukti visą gyvenimą.
 Senukas stebi, kaip griaunamas jo vaikystės namas, jis ilgisi savo vaikystės dienų ir šeimos. Mergaitė jį užkalbina, ir tada pasirodo, kad jis nėra piktas, jis tik senas. Jie abu pamato dramblio pavidalo debesėlį, kuris greitai išnyksta, tai parodo, kad gyvenimas yra gražus, bet jis labai greitai pralekia.
 Visa filmą Inga ir jos draugas tikisi, kad šluota pražys žibuoklėmis. Vaikai yra svajokliai. Jeigu tikėsies, kad viskas bus gerai, tai taip ir bus, reikia svajoti ir tikėti gražiais dalykais.
Dovydas Jankauskas, 5c klasė

eTwinning programa — tai galimybė bendrauti ir bendradarbiauti virtualioje erdvėje visiems Europos mokytojams ir mokiniams. Pradinio ugdymo mokytojos Asta Paulauskienė, Jūratė Šimienė, Renata Sausaitienė vykdo bendrus projektus su Lenkijos, Turkijos, Portugalijos, Ispanijos, Italijos ir kitų šalių mokyklomis. eTwinning projektai labai patinka mokiniams, kadangi įvairių veiklų metu jie gali pritaikyti pamokose įgytas žinias, tobulinti IT įgūdžius, susirasti naujų draugų, lavinti anglų kalbos žinias. Ir mokinių tėveliai pastebėjo, kad dalyvaudami eTwinning projektuose vaikai tampa laisvesni, labiau pasitiki savimi.

Nuo 2018 metų mūsų progimnazija pripažinta Sveikatą stiprinančia mokykla ir priklauso šių mokyklų tinklui Lietuvoje. Vykdydami įvairias veiklas, siekiame stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.

Kartą mokinių paklausiau: „Kaip manote, kokia profesija yra garbingiausia“? Vaikai vardijo policininko, gaisrininko, gydytojo, mokytojo profesijas. O ar pagalvojome kada, kokius mus, mokytojus, įsivaizduoja mokiniai? Paklausus, kaip jie įsivaizduoja mūsų laisvalaikį, dažniausias atsakymas buvo toks: prie jūros, skaitant knygą arba tikrinant mokinių rašinius... Kokią muziką mes klausome? Klasikinę arba džiazą... Kokius filmus mėgstame žiūrėti? Dokumentinius, mokslinius, dramas...

„Šaškės-abstrakčios strategijos ir taktikos stalo žaidimas, skirtas žaisti dviems žaidėjams“. Taip lakoniškai apie šaškes rašoma interneto enciklopedijoje Vikipedija. Mokymasis žaisti šaškėmis yra naudingas vaiko mąstymui, kūrybiškumui bei asmenybės vystymuisi, turi įtakos atminties, dėmesingumo išlaikymui, ugdo charakterį.