Galvojate, kad pirmokai dar maži ir negali atlikti rimtų darbų? Jūs klystate! 1a klasės mokiniai dalyvaudami eTwinning projekte „STE(A)Muko draugai“ ne tik mokosi draugauti ir bendradarbiauti su kitų Lietuvos mokyklų mokiniais, ne tik eksperimentuoja, tyrinėja, bet ir konstruoja pastatus!

Pasiilgome vieni kitų ir nekantraudami laukiame susitikimo mokykloje. Kiekvienas susitikimas džiugina ir vis primena mums, kokie mes esame vieni kitiems reikalingi ir svarbūs. Kol negalime susitikti kieme, puiki alternatyva virtualūs susitikimai.

Regis jau jau… ir visai netrukus žiemos nebeliks nė pėdsako. Nuotolinis mokymasis visus mus kaip meškiukus uždarė savo ,,irštvose”, kur ne miegojome, o dirbome ir plušome, stengamiesi nepaklysti klaidžiuose ir sudėtinguose mokslų labirintuose.

Nors mano mokinukai dar tik pirmokai, bet jau pradeda pažintį su žaidimais ir bendravimu internete. Kad pažintis būtų sėkminga, kartu su kitomis pasaulio šalimis prisijungėme prie Saugesnio interneto savaitės renginių. Visą savaitę aiškinomės, ką reikia žinoti, kad būtum saugus internete.
Pirmadienį išsiaiškinome, kas yra asmens duomenys, kodėl juos reikia saugoti. Pažiūrėjome filmuką „Kad kompiuteris netaptų priešu arba kaip saugiai elgtis internete“. Įtvirtindami žinias pažaidėme LearningApps.org svetainėje žaidimą „Ar aš saugus internete? Asmens duomenys“.

Kaip smagu, kai tai, ką suplanuoji, pavyksta geriau nei tikėjaisi! Šiandien eTwinning projekto „STEAMuko draugai“ pirmokai susijungė į vieną didelę klasę. Į bendrą pamoką Zoom platformoje susijungė Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos ir mūsų progimnazijos 1a klasės mokiniai. Pamoka buvo skirta artėjančiai Vasario 16-ajai paminėti.