Spausdinti
Kategorija: eTwinning
Peržiūros: 3922

 

Patarlė sako, kad „viščiukus skaičiuojame rudenį“, o mes norėtume suskaičiuoti juos pavasarį. Norėtume suskaičiuoti ir įsivertinti savo darbus ir pasiekimus šiais mokslo metais. 4a klasės mokiniai ir mokytoja Asta Paulauskienė jau ne vienerius metus vis tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo (tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis) bei projektų vykdymo kompetencijas. Šiais metais dalyvavome trijuose eTwinning projektuose. 

 


Etwinning - tai tarptautiniai mokyklų dvynių projektai. Du iš jų inicijavome. Projektas „Kuriu pasaką“ vykdytas su Kruonio mokykla. Šio projekto metu vaikai pakaitomis kūrė pasaką. Nekantriai laukėme partnerių pasakos tęsinio, kad ir vėl galėtume pateikti savąjį. O kur nuves pasakos vingiai - visiems buvo nekantru sužinoti. „Išvingiavę" pasakos labirintais, nekantravome ją iliustruoti. Tai atlikome ir ranka piešdami, ir kurdami komandines iliustracijas kompiuterinėmis programomis. Labai džiaugiamės, kad pagaliau ir mūsų mokyklėlės bibliotekoje atsirado 7 kompiuteriai, kuriais galime naudotis. Projektas „Kuriu pasaką“ yra įvertintas nacionaliniu kokybės ženkeliu kaip kokybiškas projektas. Didžiuojamės tuo.

Antrasis projektas, kurį taip pat inicijavome, vyko su Ispanijos mokykla - tai projektas „Fairy tales around us“ („Pasakos aplink mus“). Kaip smagu pasijusti tikra Europos dalele. Kaip smagu pristatyti savo šalį, miestą, mokyklą - tai stiprina mūsų patriotiškumą, tautinę savimonę. Projekto tema - vėlgi pasakos. Tik šias pasakas jau sekėme ir kūrėme anglų kalba. Pabandėme į gerai žinomas pasakas pažvelgti kitu kampu. O kas, jei Raudonkepuraitė yra visai ne mergaitė, o berniukas? O kas, jei jos senelė yra ne sena močiutė, o žalias Šrekas? Abiejų šalių vaikai kūrė ir pristatė pasakas „kitaip“, rengė jų pristatymus. Džiaugiamės aktyviais projektų partneriais ir puikiu bendradartbiavimu bei pasiektais rezultatais. Šio projekto įvertinimo taip pat laukiame.

Trečiasis projektas „Seasons“ ( „Metų laikai“ ) vyko su Ukrainos, Graikijos mokyklomis. Jame vaikai dalinosi savo šalies metų laikų gamtos vaizdais, sezoniniais darbeliais, nuotraukomis, kūrė koliažus.

Džiaugiamės, kad galime tobulėti bendraudami ir bendradarbiaudami. Džiaugiamės susiradę naujų draugų Lietuvoje, Ispanijoje, Ukrainoje bei Graikijoje. Nors esame maža šalis, bet bendradarbiaudami galime nukeliauti ir pažinti tolimus kraštus, atrasti artimų draugų, pažinti kitus ir save.

 Pradinių klasių mokytoja Asta Paulauskienė