Sveika mityba, sveikas maistas, sveika gyvensena – tai frazės, kurias visi dažnai girdime. Bet ar mūsų mokiniai moka pagaminti sveikuolišką patiekalą? Norėdami tai išsiaiškinti, spalio – lapkričio mėnesiais organizavome sveiko maisto parodą. Ši paroda kitokia: reikėjo namuose patiekalą pagaminti, nufotografuoti jį ir užrašyti jo receptą. Mokytojoms R. Vilimienei, G. Ruginienei ir V. Krikščiūnienei „suplūdo“ apie keturiasdešimt receptų, kuriuos pristatė 5-8 klasių mokiniai. Buvo pasiūlyta daug salotų, sriubų, daržovių troškinių receptų. O Austėja Tomkutonytė (6e kl.) pasiūlė labai skanų plovo receptą su dar daugelio iš mūsų retai vartojama mėsa - aviena.

Vis lekiame, bėgame, skubame… Gal metas nors trumpam, akimirkai stabtelėti. Stabtelėti, apsidairyti, pasidžiaugti auksiniu lapų kilimu po kojomis, kolegos šypsena, mokinio žibančiomis akimis. Puiki proga šiek tiek sulėtinti tempą ir pagalvoti yra spalio 10 – ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena – tai galimybė prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi yra vieni efektyviausių būdų, padedančių stiprinti psichinę sveikatą.

Vis lekiame, bėgame, skubame… Gal metas nors trumpam, akimirkai stabtelėti. Stabtelėti, apsidairyti, pasidžiaugti: auksiniu lapų kilimu po kojomis, kolegos šypsena, mokinio žibančiomis akimis. Puiki proga šiek tiek sulėtinti tempą ir pagalvoti yra spalio 10 – ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena – tai galimybė prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip bendravimas su draugais ir tais, kuriuos mylite, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi yra vieni efektyviausių būdų, padedančių stiprinti psichinę sveikatą.

Projekto „Nuotolinis iš mokyklos“ vienos savaitės „įdomiosios“ pertraukos buvo skirtos supažindinti mokinius su sveika mityba bei jos principais. Buvo siekiama mokiniams parodyti, kad sveiki maisto produktai bei gėrimai taip pat gali būti ir skanūs. O posakis „skanus tik nesveikas maistas“ yra tik mitas. Žinome, kad sveikiausias gėrimas yra paprastas vanduo, bet ar žinome apie kitus sveikatai naudingus gėrimus?

Vasario – kovo mėnesiais vyko akcijos, skirtos fiziniam aktyvumui skatinti. Mūsų progimnazijos bendruomenė dalyvavo dviejose akcijose: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Žingsnių  iššūkis klasei su programėle walk15“ ir Kaišiadorių VSB „Judėk, judėk ir netingėk“ (apie tai jau rašėme mokyklos internetiniame puslapyje 02-21). Iniciatyvoms baigiantis, suvedėme rezultatus ir skelbiame laimėtojus.
Konkurse „Judėk, judėk ir netingėk“ Kaišiadorių rajone pavienių asmenų grupėje III-ąją vietą laimėjo Agneta (1c) ir Kristiana (2e) Banionytės.