Projekto „Nuotolinis iš mokyklos“ vienos savaitės „įdomiosios“ pertraukos buvo skirtos supažindinti mokinius su sveika mityba bei jos principais. Buvo siekiama mokiniams parodyti, kad sveiki maisto produktai bei gėrimai taip pat gali būti ir skanūs. O posakis „skanus tik nesveikas maistas“ yra tik mitas. Žinome, kad sveikiausias gėrimas yra paprastas vanduo, bet ar žinome apie kitus sveikatai naudingus gėrimus?

Vasario – kovo mėnesiais vyko akcijos, skirtos fiziniam aktyvumui skatinti. Mūsų progimnazijos bendruomenė dalyvavo dviejose akcijose: LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Žingsnių  iššūkis klasei su programėle walk15“ ir Kaišiadorių VSB „Judėk, judėk ir netingėk“ (apie tai jau rašėme mokyklos internetiniame puslapyje 02-21). Iniciatyvoms baigiantis, suvedėme rezultatus ir skelbiame laimėtojus.
Konkurse „Judėk, judėk ir netingėk“ Kaišiadorių rajone pavienių asmenų grupėje III-ąją vietą laimėjo Agneta (1c) ir Kristiana (2e) Banionytės.

Elektroninės patyčios – viena iš patyčių formų. Tai agresyvus, tyčinis elgesys virtualioje erdvėje, kuriuo siekiama įskaudinti, įžeisti ar išgąsdinti kitą(us) asmenį(is). Patyčios internete gali vykti siunčiant elektroninius laiškus, žinutes pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, žinutes mobiliaisiais telefonais.
Skiriamos tiesioginės ir netiesioginės elektroninės patyčios. Tiesioginių elektroninių patyčių metu skriaudėjas pats atakuoja savo auką, o netiesioginių – pasitelkia kitus žmones padaryti „juodą“ darbą už jį, o pats lieka anonimiškas.

Karantinas?! Vėl bėda...
Rytas ar diena, naktis,
Patalpa vis ta pati.
Nuotaikos jau nebėra.

Keičiam liūdesį į judesį
Pagalvojau vakar aš.
Taigi muziką paleidau,
Šokio ritmą pagavau.

Pasakiau – gana liūdėti!
Kaukę rankon pačiupau.
Ir pirmyn einu į parką,
Pasivaikščiosiu greičiau.

Galvoje šviesu tik daros.
Mintys šviesios pagaliau.
Na tai kas, kad karantinas,
Kad mokykla kambary?

Aš sakau visiems – neliūdim!
Šokam, judam ir pirmyn!
Baigsis kada nors covid‘as
Ir mokyklon grįšim vėl!

Liepa Staninaitė 7d kl.
Sveikos gyvensenos būrelio narė

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad  tebesitęsiant karantinui šalyje ir mokantis namuose labai mažėja vaikų fizinis aktyvumas, o jo  stoka yra daugelio sveikatos sutrikimų priežastis.

Nuo 2018 metų mūsų progimnazija pripažinta Sveikatą stiprinančia mokykla ir priklauso šių mokyklų tinklui Lietuvoje. Vykdydami įvairias veiklas, siekiame stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.