Ar kada pagalvojote, kad aplink mus gausu mažyčių vandens lašelių? Jie visur – rasoje, rūke, debesyje, ledyne, upėje, ežere, jūroje, vandenyne. O kada jis būna liūdnas, linksmas ar laimingas? Ar lašelis mėgsta keliauti ir patirti nuotykius? Žinoma!!! Progimnazijos Antakalnio skyriaus ikimokyklinio ugdymo grupės „Kodėlčiukaiׅ“ vaikučiai kartu su mokytoja Vilija dalyvavo asociacijos „Gyvoji planeta“ komandos „Laimingas vanduo“ organizuojamame projekte „Vieno lašelio istorija“. Visi kartu mes sukūrėme nuotaikingą pasakojimą „Lašelio Mykolo istorija“. Lankydami Antakalnio kaime esantį ežerą, ant kranto iš gamtinių medžiagų vaikučiai išdėliojo savo istorijos herojų – laimingą vandens lašelį Mykolą. Šis projektas mūsų mažiesiems suteikė daug džiugių emocijų, žinių apie vandenį, jo svarbą gamtai ir žmogui.
Vaizdo įrašas „Lašelio Mykolo istorija“
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė

Žemė – vandens planeta. Gamta padovanojo mums savo stebuklą – vandenį. Nuo jo priklauso mūsų gyvybė, mūsų ateitis. Vykdydama ilgalaikio projekto „Mažojo gamtininko kelionė“ veiklas, stengiausi praplėsti vaikų žinias apie vandenį. Vaikams buvo įdomu sužinoti, koks vanduo yra stebukladarys: jis gali virsti debesiu, lietumi, rasa, rūku, sniegu, ledu, kruša. Taip pat aiškinomės ir eksperimentavome, kokios medžiagos geriausiai praleidžia vandenį: popierius, medvilnė, plastikas ar dirvožemis, kas plaukia ir kas skęsta vandenyje, kaip atsiranda lietaus debesėliai ir kt.

Mažam vaikui didžiausias malonumas atrasti kažką naujo, patirti tai, ko dar nėra patyręs. Visą savaitę ikimokyklinės ugdymo grupės „Kodėlčiukai“ ugdytiniai aktyviai stebėjo ir tyrinėjo pievų gyventojus, tik šį kartą plačiau kalbėjome apie voragyvių gyvenimą: kur jie gyvena, kuo minta, kaip atrodo ir kuo skiriasi nuo kitų vabzdžių.

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Praėjusi šiek tiek trumpesnė darbo savaitė darželyje prabėgo Velykų ritmu. Po ilgojo savaitgalio, paminėję gražiausią pavasario šventę – šv.Velykas, į darželį vaikai susirinko kupini džiaugsmingų įspūdžių ir nešini spalvingais margučiais.

Mes, patys mažiausieji progimnazijos ugdytiniai, toliau vykdome ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo ilgalaikį projektą „Mažojo gamtininko kelionė“. Pasivaikščiojimų metu kartu su vaikais aptarėme pirmuosius pavasario požymius, stebėjome, kaip skleidžiasi pirmieji pavasarinių gėlių žiedai, aiškinomės, ko augalams reikia, kad jie augtų. Mažieji sužinojo, kad augalams būtina šviesa, šiluma ir vanduo, kad augalai skiriasi savo lapų forma, spalva, dydžiu ir netgi kvapu.