Progimnazijos Antakalnio skyriaus ikimokyklinio ugdymo grupės „Kodėlčiukai“ vaikai kartu su priešmokyklinukais šiemet vykdo ilgalaikį gamtamokslinį projektą „Mažojo gamtininko kelionė“. Šio projekto tikslas – patrauklia vaikams forma ugdyti jų gamtamokslines kompetencijas.  Projekto kovo mėnesio tema - „Žemė – mūsų namai“. Tyrinėti gamtą, stebėti jos pokyčius, eksperimentuoti ir džiaugtis kūrybiniais atradimais galima kasdien.

Visą praėjusią savaitę mažieji ikimokyklinukai, pasitelkę visus savo pojūčius, tyrinėjo augalo sandarą: visi kartu aptarėme augalo dalis, kalbėjome kokias funkcijas atlieka augalo šaknys, lapai ar augalo kamienas ir pan. Taip pat kalbėjome apie tai, iš kur atsiranda sėklos ir kokios būtinos sąlygos, kad jos sudygtų. Augalų auginimas, jų priežiūra teikia vaikams daug džiaugsmo ir leidžia geriau suvokti tamprią jungtį su Žeme. Patyrinėję įvairių augalų sėkleles ir norėdami įsitikinti ar augalui būtinai reikalinga šviesa, atlikome eksperimentą – pasėjome ridikėlius į du vazonėlius. Vieną pastatėme ant palangės, o kitą įdėjome į dėželę, kad nepatektų joks saulės spindulėlis. Dabar stebėsime dygimo procesą ir lauksime kol sudygs, o tada stebėsime augimo skirtumus. Labai džiugu, kad kiekvieną rytą, atėję į darželį, vaikai kaskart skubėdavo apžiūrėti, ar tik nereikia pasodintų daigelių palaistyti? Jie juk jau žino, kad vanduo – gyvybės šaltinis Žemėje, todėl vandens būtinai reikia ne tik žmogui, bet ir jau seniai pražydusiam augalui ar ką tik mažą daigelį išleidusiam stiebeliui. Taip pat mažieji ikimokykinukai išmoko, kaip anglų kalba tariami žodžiai: sėkla, žemė, vanduo, augalas. Projektas tęsiasi, tad kitą savaitę ir toliau kalbėsime apie augalus. Šį kartą plačiau aptarsime žinomiausius Lietuvoje augančius medžius. Juk gamtos pasaulio pažinimas šio amžiaus vaikams prasideda nuo artimiausios aplinkos.
Taip pat šią savaitę dalyvavome socialinėse gerumo akcijose „Sveika, Saulyte!“ bei „#nenurašauOpalaikau“. Abi akcijos skirtos kovo 21 dieną minimai Pasaulinei Dauno sindromo dienai paminėti ir išreikšti palaikymą bei toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms.

Vaizdo įrašas „ Ką Žemė išaugina?¨
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė