Vienas veiksmingiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu, – projektinė veikla. Praėjusią savaitę toliau vykdėme ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo projekto „Mažojo gamtininko kelionė“ veiklas. Žaidybinės, meninės, darbinės veiklos metu vaikai supažindinti su lapuočiais ir spygliuočiais medžiais. Aptarėme jų sandarą, panašumus bei skirtumus, prisiminėme pavadinimus, daug kalbėjome apie jų reikšmę gamtai ir žmogui. Mažieji taip pat mokėsi tarti anglų kalba žodžius medis ir miškas. Labai smagu, kad mūsų darželio teritorijoje auga didžioji dalis žinomiausių Lietuvos medžių, todėl turime galimybę ne tik žiūrėti medžių paveikslėlius plakatuose ir knygelėse, bet ir paliesti, užuosti, apkabinti gyvą medį.
Be to, netoli mūsų darželio auga ir išskirtinis gamtos objektas – devynkamienė liepa. Daugiau negu 90 metų čia augusios liepos kamienas buvo nupjautas. Medis ataugo net devynių kamienų, iš kurių ploniausias yra 18 cm skersmens, o storiausias - 53 cm. Visų kamienų apimtis sudaro 11,78 m, o jų bendras skersmuo - 375 cm. Šis medis pripažintas valstybės saugomu botaniniu kraštovaizdžio objektu.
Šią savaitę taip pat daug kalbėjome ir apie Lietuvos nacionalinį paukštį – baltąjį gandrą. Juk kovo 25 – oji gandro, šio mielo žmogaus įnamio, parskridimo iš tolimos kelionės šventė - Gandrinės! Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad žiemojo mūsų nacionalinis paukštis neįtikėtinai toli, Afrikoje, ir apie tai, kodėl jis nepavargsta tokioje ilgoje kelionėje, kaip maitinasi, kaip sugeba nepaklysti ir sugrįžti tiksliai į gimtinę. Aptarėme, žinoma, ir artėjantį Verbų sekmadienį. Juk paskutinis sekmadienis prieš Velykas, liaudyje suvokiamas kaip gamtos atbudimo šventė, o žaliuojančios verbos šakelės primena apie greitai ateisiančią šventę – šv. Velykas.
Vaizdo įrašas „Ką Žemė išaugina?“
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė