Mes, patys mažiausieji progimnazijos ugdytiniai, toliau vykdome ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo ilgalaikį projektą „Mažojo gamtininko kelionė“. Pasivaikščiojimų metu kartu su vaikais aptarėme pirmuosius pavasario požymius, stebėjome, kaip skleidžiasi pirmieji pavasarinių gėlių žiedai, aiškinomės, ko augalams reikia, kad jie augtų. Mažieji sužinojo, kad augalams būtina šviesa, šiluma ir vanduo, kad augalai skiriasi savo lapų forma, spalva, dydžiu ir netgi kvapu.
Projekto balandžio mėnesio tema - „Sėklų karalystėje“, tad praėjusią savaitę su vaikais sėjome jų pasirinktas daržoves ir tikimės, kad derlius turėtų būti tikrai gausus. Juk Emilija sėjo pomidorus, Kotryna agurkus, Dominykas pupas, Karolis Jonas moliūgus (labai dėkojame Benediktui ir jo mamai už moliūgų sėklas), o visi bendromis jėgomis dar pasėjome ir ridikus, kuriuos naudosime salotų gamybai. Vaikai kiekvieną rytą, vos tik atėję į darželį, skubėdavo apžiūrėti savo sodinukus, juos palaistyti, žemelę papurenti. Bus labai įdomu stebėti, kaip lenda daigeliai ir kaip jie kasdien stiebiasi aukštyn. Vaikams veikla suteikė daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų, leido pajusti ryšį su gamta, ją stebint ir tyrinėjant. Juk tyrinėjimai – tai aktyvi veikla, kurios metu vaikai kaupia patirtį, diskutuoja, sutelkia dėmesį, įsimena. O daugiausia naujų žinių ugdytiniai gauna patys tyrinėdami aplinką.

Vaizdo įrašas „Ką Žemė išaugina“
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė