Mažam vaikui didžiausias malonumas atrasti kažką naujo, patirti tai, ko dar nėra patyręs. Visą savaitę ikimokyklinės ugdymo grupės „Kodėlčiukai“ ugdytiniai aktyviai stebėjo ir tyrinėjo pievų gyventojus, tik šį kartą plačiau kalbėjome apie voragyvių gyvenimą: kur jie gyvena, kuo minta, kaip atrodo ir kuo skiriasi nuo kitų vabzdžių.

Iš arti stebėdami juos pro mikroskopą, vaikai labai emocingai aptarinėjo vorų išvaizdą ir nusprendė, kad jie visai nebaisūs ir nereikia jų bijoti. O visus savaitės stebėjimų įspūdžius galėjo išreikšti žaidimuose ir kūrybinėje veikloje: piešdami, lipdydami, imituodami, konstruodami ir pan. Ateityje tikimės patirti ir išgyventi dar daug įdomių nuotykių ir sužinoti įdomios informacijos apie įvairius vabzdžius, nes ilgalaikis ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo projektas „Mažojo gamtininko kelionė“ vis dar tęsiasi ir leidžia mums su vaikais patirti įvairius įspūdžius.
Taip pat vaikai sužinojo, kad kasmet balandžio 22 dieną minima tarptautinė motinos Žemės diena. Išreikšdami savo meilę pavasarėjančiai Žemei už gyvybę, savo mažytėmis rankytėmis ir kojytėmis vaikai labai kūrybiškai „nupiešė“  motinos Žemės grožį ir mums dovanojamus stebuklus - dykumas ir džiungles, kalnus ir tarpeklius, pievas ir miškus, jūras ir vandenynus... Žemė – mūsų namai, tad visi drauge pasistenkime, kad ne tik mums, bet ir pačiai Žemei būtų gera.

Vaizdo įrašas „Dūzgia pievoj vabalai

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė