Žemė – vandens planeta. Gamta padovanojo mums savo stebuklą – vandenį. Nuo jo priklauso mūsų gyvybė, mūsų ateitis. Vykdydama ilgalaikio projekto „Mažojo gamtininko kelionė“ veiklas, stengiausi praplėsti vaikų žinias apie vandenį. Vaikams buvo įdomu sužinoti, koks vanduo yra stebukladarys: jis gali virsti debesiu, lietumi, rasa, rūku, sniegu, ledu, kruša. Taip pat aiškinomės ir eksperimentavome, kokios medžiagos geriausiai praleidžia vandenį: popierius, medvilnė, plastikas ar dirvožemis, kas plaukia ir kas skęsta vandenyje, kaip atsiranda lietaus debesėliai ir kt.

Pabaigę eksperimentus ir išsiaiškinę vandens kelionę gamtoje, ėjome „pasitaškyti po balas“. Visų veiklų metu skatinau vaikų saviraišką, paremtą eksperimentais, tyrinėjimu, pojūčiais ir kritiniu mąstymu. Vaikai buvo aktyvūs, smalsūs ir žingeidūs, jie noriai įsitraukė į eksperimentinę gamtamokslinę veiklą. Be to visi kartu tvarkėme darželio aplinką: išgrėbliavom   likusius lapus, surinkom šapelius, kankorėžius. Dirbdami vaikai diskutavo apie švarią aplinką, kodėl negalima šiukšlinti, kaip teisingai rūšiuoti buitines atliekas ir pan.

Vaizdo įrašas „Vieno lašelio istorija“

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė