Ruduo – gamtos gėrybėmis dosnus metų laikas, todėl net 5 savaites su Antakalnio skyriaus „Kodėlčiukų“ grupės ikimokyklinukais aptarinėjome, kokių vitaminų gauname valgydami vaisius, daržoves bei uogas, darželio teritorijoje rinkome grybus ir tyrinėjome jų sandarą bei gliaudėme ir ragavome įvairius riešutus, norėdami sužinoti jų panašumus ir skirtumus. Labai smagu, kad vaikų ugdyme dalyvauja ir tėveliai, kurie kartu su vaikais darbavosi „Kodėlčiukų“ grupės projekte „Skaniausias rudens receptas“.
Projekto tikslas – bendradarbiaujant su ugdytinių tėvais (globėjais) supažindinti mažuosius su daržovių, vaisių, uogų, grybų, riešutų svarba žmogaus organizmui bei praktišku jų panaudojimu maisto gamyboje. Vaikai kartu su tėveliais pasirinko savo šeimos mėgstamą rudens gėrybę, ją pristatė bei pagamino skanų nesudėtingą patiekalą ir jo receptu pasidalino uždaroje grupės Facebook paskyroje. Projekto pabaigoje sukūrėme virtualią „Kodėlčiukų“ grupės receptų knygą, kuria norime pasidalinti su visais – galbūt joje atrasite skaniausią savo rudens patiekalą.
Nuoroda į receptų knygą:
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė