• 1.jpg
  • 6.jpg
  • 2.JPG
  • 4.jpg
  • 9.JPG
  • 8.JPG
  • 3.jpg
  • 7.png

Spalio 20 dieną Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos bendruomenės narių atstovai rinkosi į Mokinių komiteto organizuojamus debatus dėl mokyklinių uniformų. Nors dėl visų saugumo dalyvių skaičius buvo labai ribotas, į debatus susirinko trys mokytojos, dvi direktoriaus pavaduotojos ugdymui, progimnazijos socialinė pedagogė, psichologė, keturi Tėvų komiteto atstovai ir, žinoma, aštuoni mokiniai iš Mokinių komiteto.

Renginį pradėjo ir pagrindinę idėją bei priežastis, kodėl mokiniams kilo mintis kalbėti apie mokyklines uniformas, rengti bendruomenės susitikimą ir diskusiją apie tai, susirinkusiems debatų dalyviams pristatė naujai išrinkta mokinių prezidentė Kamilė. Toliau Mokinių komiteto narės Beatričė ir Veronika pristatė dar šių metų kovo mėnesį Tamo dienyno pagalba vykdytos visos progimnazijos bendruomenės narių apklausos apie mokyklines uniformas rezultatus. Virtualioje apklausoje dalyvavo 863 progimnazijos bendruomenės nariai: 308 5 – 8 klasių mokiniai, 74 pedagogai ir administracijos atstovai bei 481 mokinių tėvų atstovas. Pristatytos apklausos rezultatai, pabaigoje suformuotos išvados parodė, kad uniformų dėvėjimui progimnazijoje pritaria 80,19% apklausoje dalyvavusių mokinių, 98,65% mokytojų ir administracijos atstovų bei 96,26% mokinių tėvų. Dabartines uniformas sąžiningai dėvi 81,17% apklausoje dalyvavusių mokinių. Paklausus šio klausimo tėvų, anot jų, uniformas dėvi 86,90% mokinių. Kad uniformų nedėvėjimo problemą išspręstų dabartinių uniformų pakeitimas ar papildymas patrauklesnėmis formomis, mano 85,71% apklausoje dalyvavusių mokinių, 70,27% mokytojų ir administracijos atstovų bei 75,88% mokinių tėvų. Kad būtų puiku, jog dabartinė uniforma būtų papildyta neprivalomais džemperiais, polo marškinėliais, paliekant privalomą dabartinę uniformą, mano 80,19% apklausoje dalyvavusių mokinių, 71,62% mokytojų ir administracijos atstovų bei 69,65% mokinių tėvų. Na, o uniformos papildymą, jei būtų galima, pirktų 86,69% apklausoje dalyvavusių mokinių ir 78,17% mokinių tėvų.

Aštuntų klasių Mokinių komiteto atstovės Dominyka ir Ugnė su debatų dalyviais po tyrimo rezultatų pristatymo pasidalino savo ir kitų Mokinių komiteto narių patirtimi ir atsiliepimais apie praėjusiais mokslo metais Mokinių komiteto narių įsigytus džemperius. Merginos ne tik išsakė savo mintis, bet ir vizualiai pademonstravo, kaip tie džemperiai atrodo. Žinoma, Mokinių komiteto įsigyti džemperiai yra tik pavyzdys, kokia alternatyva dabartinei mokyklinei uniformai galėtų būti. Pasirinkimas yra didelis, variantų begalė. Tikrai bus iš ko rinktis, kai rinksimės.

Pasidžiaugusios Mokinių komiteto džemperiais, merginos visiems susirinkusiems debatų dalyviams pristatė Mokinių komiteto teikiamą pasiūlymą dėl mokyklinių uniformų. Jis skamba taip: mokiniai neprieštarauja dabartinei uniformai, jos atsisakyti nesiūlo, o siūlo kompromisą dabartinę mokyklinę uniformą palikti privaloma šventinių dienų metu, ją papildant džemperiais ir polo marškinėliais su progimnazijos pavadinimo inicialais, kurie nebūtų privalomi, juos galėtų įsigyti tie, kurie nori, tačiau juos turintys galėtų dėvėti kiekvieną darbo dieną.

Išgirdus mokinių pasiūlymą prasidėjo diskusijos. Pasisakė beveik visi atvykę dalyviai, pasidalino savo pastebėjimais, nuomonėmis. Džiaugiamės, jog visuose dalyvių pasisakymuose nuskambėjo mokinių idėjos palaikymas. To ir tikėjomės, todėl dabar galime drąsiai kreiptis į Progimnazijos tarybą dėl galutinio mokinių idėjos palaikymo.

Ačiū visiems už dalyvavimą ir palaikymą.

Mokinių komitetas

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100