• 8.JPG
  • 2.JPG
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 7.png
  • 1.jpg
  • 9.JPG
  • 6.jpg

Mūsų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės „Kodėlčiukai“ vaikai kartu su mokytoja Vilija pakvietė Kauno miesto lopšelio – darželio „Aušrinė“ vaikučius ir jų mokytoją Dovilę dalyvauti ikimokyklinio amžiaus vaikų bendradarbiavimo projekte „Kalėdiniai linkėjimai“. Projekto tikslas – stiprinti respublikos ikimokyklinio ugdymo pedagogų partnerystę ir bendradarbiavimą, skatinti vaikų pažintinius, kūrybinius ir socialinius gebėjimus. Mokytojos savo mažuosius ugdytinius supažindino su pagrindinėmis laiško rašymo taisyklėmis: ką ir kur reikia užrašyti ant voko, kur jį nunešti, kad jis pasiektų nurodytą adresatą ir, be viso to, suteiktų laiško gavėjui daug džiugių emocijų. Juk nėra smagesnio jausmo, kai pamatai, kad tavo pašto dėžutėje guli draugo laiškas, kurio labai labai laukei.

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą. Šiandieniniai vaikai yra labai smalsūs, norintys patirti įdomių įspūdžių čia ir dabar, todėl ikimokyklinio ugdymo pedagogai turi ieškoti įvairių metodų ir būdų, kuriais būtų galima sudominti, sužavėti vaikus ir tuo pačiu veiksmingai, prasmingai organizuoti ugdymo procesą siekiant ugdymo tikslų. Įvairūs bandymai ir eksperimentai suteikia vaikams galimybes aktyviai veikiant susipažinti su įvairiais reiškiniais, ugdytis kritinį mąstymą, kūrybiškumą, gebėjimą susikaupti ir mokytis spręsti problemas bei lavinti savo socialinius ir komunikavimo įgūdžius.

Ruduo – gamtos gėrybėmis dosnus metų laikas, todėl net 5 savaites su Antakalnio skyriaus „Kodėlčiukų“ grupės ikimokyklinukais aptarinėjome, kokių vitaminų gauname valgydami vaisius, daržoves bei uogas, darželio teritorijoje rinkome grybus ir tyrinėjome jų sandarą bei gliaudėme ir ragavome įvairius riešutus, norėdami sužinoti jų panašumus ir skirtumus. Labai smagu, kad vaikų ugdyme dalyvauja ir tėveliai, kurie kartu su vaikais darbavosi „Kodėlčiukų“ grupės projekte „Skaniausias rudens receptas“.

Ar kada pagalvojote, kad aplink mus gausu mažyčių vandens lašelių? Jie visur – rasoje, rūke, debesyje, ledyne, upėje, ežere, jūroje, vandenyne. O kada jis būna liūdnas, linksmas ar laimingas? Ar lašelis mėgsta keliauti ir patirti nuotykius? Žinoma!!! Progimnazijos Antakalnio skyriaus ikimokyklinio ugdymo grupės „Kodėlčiukaiׅ“ vaikučiai kartu su mokytoja Vilija dalyvavo asociacijos „Gyvoji planeta“ komandos „Laimingas vanduo“ organizuojamame projekte „Vieno lašelio istorija“. Visi kartu mes sukūrėme nuotaikingą pasakojimą „Lašelio Mykolo istorija“. Lankydami Antakalnio kaime esantį ežerą, ant kranto iš gamtinių medžiagų vaikučiai išdėliojo savo istorijos herojų – laimingą vandens lašelį Mykolą. Šis projektas mūsų mažiesiems suteikė daug džiugių emocijų, žinių apie vandenį, jo svarbą gamtai ir žmogui.
Vaizdo įrašas „Lašelio Mykolo istorija“ 
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Kudrevičiūtė

Žemė – vandens planeta. Gamta padovanojo mums savo stebuklą – vandenį. Nuo jo priklauso mūsų gyvybė, mūsų ateitis. Vykdydama ilgalaikio projekto „Mažojo gamtininko kelionė“ veiklas, stengiausi praplėsti vaikų žinias apie vandenį. Vaikams buvo įdomu sužinoti, koks vanduo yra stebukladarys: jis gali virsti debesiu, lietumi, rasa, rūku, sniegu, ledu, kruša. Taip pat aiškinomės ir eksperimentavome, kokios medžiagos geriausiai praleidžia vandenį: popierius, medvilnė, plastikas ar dirvožemis, kas plaukia ir kas skęsta vandenyje, kaip atsiranda lietaus debesėliai ir kt.

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

                                                      Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija

 

Patyciu dezute

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

 

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    nša     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    emokykla logo 132146    lms     LITNET mokykloms  mokytojotv   Mukis     unnamed       Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100