Tremtis – vienas skaudžiausių ir giliausią atspaudą Lietuvos istorijoje bei mūsų artimųjų gyvenimuose palikęs reiškinys. Skaudžios istorijos apie senelių, prosenelių, tėvų trėmimus, iš kartos į kartą pasakojamos daugelio šeimose, istorijos pamokose ir tai atsispindi ir mokinių piešiniuose.
Pavartykime knygą >>

Birželio 9 dieną į progimnaziją atvyksta ,,MoMoLab“ mobili laboratorija su modernia moksline įranga. „MoMoLab“ vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų. Mokinių laukia pažintis su įvairiais prietaisais ir moksline įranga. „MoMoLab“ veiklos  prasidės nuo 9.00 val. ir truks iki 14.00 val. (vienos veiklos trukmė 1,5 val.). Mokinių laukia mokslinių eksperimentų demonstracijos, paskaitos apie naujausius mokslo atradimus ir  drauge su mokslininkais iš Vilniaus universiteto atliekamos įvairios užduotys:

Šiais metais nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvavo net 768 mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdytis pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą. Taip pat siekiama, kad tirdami Lietuvos istoriją darbų autoriai ją „atrastų” per konkrečių asmenų (tam tikrų istorinių įvykių liudininkų) likimus ir istorijas. 5-12 klasių mokinių kūryboje įprasminama ir dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai.

5 – 8 klasių grupė:
1 vieta – LIEPA STANINAITĖ (7d klasė)
2 vieta – AUSTĖJA URBONAVIČIŪTĖ (8d klasė)
3 vieta – KAMILĖ VELIČKAITĖ  (8a klasė)
Skatinamaisiais prizais apdovanotos šios mokinės: KAMILĖ URULEVIČIŪTĖ (8a klasė) ir  AUSTĖJA KERTENYTĖ (6b klasė). Dėkoju ir kitoms konkurso dalyvėms už aktyvų dalyvavimą bei nuoširdumo kupinus piešinius.                                                                                                                        Dailės mokytoja Jūratė Kapcevičiūtė

Prasidėjęs pavasaris jau išbudino gamtą ir kalba apie išskridusių paukščių sugrįžimą. Štai kokie paukšteliai, sukurti iš namuose rastų daiktų, apsilankė 5a, 5b, 5c, 5d, 5e klasių mokinių namuose.

Kviečiu pasigrožėti >>>

Dailės mokytoja J.Kapcevičiūtė