kovov11Prasidėjęs kalendorinis pavasaris dovanoja kiekvienam ne tik ilgesnes dienas, bet ir supratimą, kad labai greita širdys džiaugsis parskridusių paukščių balsų melodijomis, nedrąsiais pirmaisiais saulės spinduliais bei pirmųjų gėlių žiedais. Grožio ir gėrio daug, bet tai dar ne viskas. Kovas kiekvienam lietuviui svarbus dėl kovo 11 – osios.  Prisiminkime, jog  1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Tą dieną lietuvių kiemuose plazda vėliavos, miestų centruose ir aikštėse  vyksta koncertai -  namuose ir gatvėse tvyro vienybės ir meilės Lietuvai jausmas.

Šiais metais Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje, artėjant kovo 11 – ajai,  taip pat tvyrojo ypatinga nuotaika. Progimnazijos foje jau kovo 8 – ąją „pražydo“ geltonos tulpės, kuriomis sveikinome ne tik Lietuvą, bet ir visas progimnazijos moteris. Progimnazijos mokiniai kruopštaus darbo ir meilės dėka gyvybės suteikė geltono popieriaus lapams, kurie kovo aštuntąją tiesiogine žodžio prasme „pražydo“ gražiausiais žiedais. Džiaugiamės, kad mokinių rankomis „užaugintos“ tulpės progimnazijos kolektyvo moterų veidus iš pat ryto papuošė šypsenomis. Pasidžiaugę tulpėmis progimnazijos mokiniai ir mokytojai skubėjo „auginti“ pumpurus šimtmečio medžiams. Prieš pirmą pamoką progimnazijos mokiniai ir mokytojai paliko savo pirštų antspaudus simboliniuose medžiuose  ateities kartoms. Prasiskleidę gražūs trispalviai pirštų „pumpurai“ visus kviečia laukti bundančio pavasario.

Bruzdesys, visos bendruomenės šurmulys paliekant savo pirštų antspaudus padovanojo visai bendruomenei ne tik gerą nuotaiką, bet ir bendrystę svarbios Lietuvai dienos belaukiant.

Organizatoriai siunčia šilčiausius linkėjimus ir sveikina visus su vis šiltėjančiomis pavasario dienomis.

Socialinė pedagogė Audronė Bilydienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miglė Balčiūnaitė Kazanavičienė