• 3.jpg
  • 8.JPG
  • 6.jpg
  • 1.jpg
  • 7.png
  • 2.JPG
  • 4.jpg
  • 9.JPG

32018 m. gegužės 4 d. Vilniuje vyko 18-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojų apdovanojimo renginys. Šiais metais konkurse dalyvavo apie 900 mokinių iš visos Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje, iš kurių nugalėtojais tapo 368 mokiniai (pirmų, antrų, trečių ir paskatinamųjų vietų). Kaip ir kasmet, jie savo darbuose analizavo XX a. antros pusės Lietuvos istoriją. Mokiniai šį mūsų tautos istorijos puslapį iliustravo įvairiais darbais – rašiniais, piešiniais, rankdarbiais, filmais, dainomis – analizuodami okupacijų, tremties, ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo ir tautos kelio į laisvę temas. Konkurso nugalėtojų apdovanojimų renginyje šiais metais dalyvavo pirmos vietos nugalėtojai kartu su juos konkursui ruošusiais mokytojais.

Į renginį jie atvyko iš visos Lietuvos ir dalyvavo šventinėje programoje. Konkurso nugalėtojai apsilankė LR Seimo rūmuose, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus senamiestį ir šventiniame renginyje Vilniaus mokytojų namų Svetainėje. Mokinių darbais papuoštoje salėje susirinko ne tik renginio dalyviai, bet ir garbūs svečiai. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas Dalius Egidijus Stancikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Laisvės kovų komisijos pirmininkas ir tremtinys Juozas Olekas, ilgamečio konkurso rėmėjo Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo biuro atstovas Kęstutis Rimkevičius. Taip pat renginyje dalyvavo visuomenės ir politikos veikėjas, diplomatas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vidmantas Povilionis ir rezistento, politiko, kovotojo už laisvę, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjo, daugelio knygų autoriaus anūkas, istorikas Antanas Terleckas. Susirinkusiems dalyviams buvo perduoti sveikinimai ir linkėjimai nuo Jono Kadžionio, buvusio pokario partizano, slapyvardžiu Bėda, vieno aktyviausių sovietmečio disidentų, atkurtos Algimanto apygardos partizanų vado, dimisijos kapitono, kuris į renginį atvykti negalėjo. Renginio metu buvo įteikti diplomai ir dovanos, skambėjo muzika.

Garbinga pirmoji vieta paskirta ir mūsų mokyklos 7a klasės mokinei Rūtai Marijai Tokarevaitei už piešinį „Tremtis“.

Rūta nebe pirmus metus laimi šiame konkurse I-ąją vietą.

Labai maloniai  nustebino , kad po sveikinimo žodžio seimo nariui J. Olekai buvo įteiktas labai gražiai įrėmintas  mūsų progimnazijos 8a kl.mokinės Augustės Tamošiūnaitės piešinys.

Džiaugiamės ir kitų mūsų mokyklos mokinių pasiekimais. II-ąsias vietas laimėjo  Mija Gavrišaitė ( 6e) ir Austėja Urbanavičiūtė (5d).

Paskątinamąsiąs vietas komisija skyrė Viltei Kunigauskaitei (7c), Deimantei Pupalaigytei (6a), Vestai Mikalajūnaitei (6d), Justinui Gudzinskui (8c), Faustui Vaizgeniui (5c), Martynai Saudravaitei (7a), Dominykui Sokolinskui (6d), Neilei Antanavičiūtei (8a), Rugilei Galdikaitei (8a), Augustei Tamošiūnaitei (8a) ir Dominykui Pūrui (7b).

Kiti konkurso dalyviai gavo dalyvio diplomą. O jų tikrai įteikiau nemažai, net 50.

Konkurso organizatoriai nuoširdžiai dėkoja konkurso dalyviams, kurie, neišsigandę sudėtingos temos, konkursui gausiai siuntė darbus, mokytojams, kurie ruošė, konsultavo ir palaikė mokinius, ir kiekvienam, kuris prisidėjo prie šio konkurso organizavimo.

Dailės mokytoja Jūratė Kapcevičiūtė.

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100