Kiekvienais metais Vaclovo Giržado progimnazijoje vyksta tradicinis meninio skaitymo konkursas. Šiais metais lietuvių kalbos mokytoja taip pat pasiūlė dalyvauti meninio skaitymo konkurse ir aš sutikau. Tekstą buvo sunku išsirinkti, bet kai rinkausi, prisiminiau rašytojo Vytauto V. Landsbergio apysaką,, Žalčių karalienė" ir supratau, kad noriu ištraukos iš būtent šios knygos.
Kai mokiausi tekstą mintinai, reikėjo labai daug kantrybės, darbo, bet didelis noras atskleisti teksto prasmę nugalėjo ir mokyklinį etapą laimėjau. Rajono meninio skaitymo konkurse sekėsi gerai ir tapau nugalėtoja. Kovo 13-ąją turėjau važiuoti į regioninį konkursą, bet jį atšaukė. Gaila, kad atšaukė, tačiau labai nenuliūdau, nes per šį laikotarpį aš įgijau labai daug pasitikėjimo savimi ir drąsos. Turėjau galimybę sakyti savo tekstą Kruonio miške ir pačiam rašytojui Vytautui V. Landsbergiui. Esu labai dėkinga savo lietuvių kalbos mokytojai Birutei Zabelskienei, šeimai ir draugams, kurie mane palaikė. Dėka šių žmonių aš nuėjau tokį kelią. Aišku, dar vis viliuosi, kad regioninis etapas įvyks, nes labai noriu, kad mano skaitomą tekstą išgirstų kuo daugiau žmonių.
                                                                                                                                 8c klasės mokinė Alma Nasevičiūtė