Spalio 7 dieną progimnazijoje startavo kolekcininkų klubo „Kaišedarai“ edukacijos pradinių klasių mokiniams. Klubo pirmininkas Virginijus Brazys ir klubo narys Romualdas Urmilevičius pasakojo apie kolekcionavimo ir kolekcijų esmę, prasmę, svarbą ir naudą. Demonstravo atsineštas kolekcijas. Svečiai atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus, rinko labiausiai patikusią kolekciją ir įtraukė mokinius į edukacinį žaidimą „Lietuvos vietovės“.

Bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Daugiau foto https://drive.google.com/drive/folders/1TBSnsno9QBxF7fyD96HAfMJcetxzU12T?usp=sharing

Baigiantis rugsėjui, ėmus vis sparčiau kristi margaspalviams medžių lapams, minėjome Europos kalbų dieną. Ja siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę, į tai, kad kalbų mokymasis praturtina asmenybę ir padeda pažinti gyvenimą, suteikia naujų idėjų, atveria vartus į nuostabų mokslo pasaulį.  Šios gražios šventės tikslas – įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.

2021 metų rugsėjo 20 dieną Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su kolekcininkų klubu „Kaišedarai“. Sutarties pasirašymo iniciatoriai - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Kudrevičienė, bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė, neformaliojo švietimo mokytojas Romualdas Urmilevičius ir  kolekcininkų klubo „Kaišedarai“ pirmininkas Virginijus Brazys, kuris yra ir progimnazijoje besimokančių trijų mokinių tėtis.

Pavasarį vyko LR Užsienio reikalų ministerijos ir ,,KINGS Lietuva 2021“ organizuotas tarptautinis anglų kalbos atvirukų ir laiškų rašymo  konkursas  ,,Laiškai draugystei“.  Jau greitai bus sukurtas elektroninis konkurso dalyvių darbų katalogas, kurį nekantriai smalsaujame išvysti. Sveikinu pradinių klasių mokinius, sėkmingai dalyvavusius šiame konkurse!

Šiandien be druskos daugelis neįsivaizduoja savo maisto raciono. Tačiau šis maisto produktas, dabar tekainuojantis centus, kažkada buvo prabangos prekė. Jos istorija prilygsta žmonijos istorijai. Homeras savo „Odisėjoje“ druską pavadino dieviška. Druska – tai dviejų cheminių elementų – natrio ir chloro išgryninta forma – junginys. Kristalinė medžiaga. Smulkinti druskos kristalai atspindi šviesą ir atrodo tarsi balti. Edukacijos „Druska nuo seniausių iki dabartinių laikų“ metu mokiniai sužinojo apie druskos istoriją, tyrinėjo jos savybes, pasigamino spalvotą druską ir suvenyrą iš jos. Vyko pažintinė dalis: teorinės dalies metu mokiniams buvo parodyta vaizdinė medžiaga apie druskos istoriją, pateiktos interaktyvios kritinio mąstymo užduotys ir klausimai.