• 1.jpg
  • 4.jpg
  • 2.JPG
  • 9.JPG
  • 7.png
  • 6.jpg
  • 8.JPG
  • 3.jpg
 
Ar kada nors teko užuosti, kaip kvepia ką tik iš krosnies ištrauktas šakotis? O ar teko skanauti šiltų jo šakelių? Ar kada nors matėte, koks sudėtingas procesas vyksta jį gaminant? O gal bandėte savo jėgas šakočio kūrime? Taip. Mes matėme ir išbandėme. Visas šakočio kepimo paslaptis mums atskleidė Žaslių amatų centro koordinatorė Ilona Grabijolienė ir amatininkė Onutė Raudeliūnienė. Pamokėlės metu sužinojome šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas.
  
 
Onutė  pasakojo  apie šakočio kepimą kaime, kaip jos mama ir teta kepdavo šakotį specialiai įrengtame lauko židinyje, pakūrentame beržinėmis malkomis. Iš mamos ir Onutė išmoko kepti šakotį.Ilona mums papasakojo legenda tapusią šakočio atsiradimo Lietuvoje istoriją, kokiomis progomis jis būdavo kepamas Lietuvos kaime ir dar daug kitų įdomių dalykų.Koks buvo mėgstamiausias Barboros Radvilaitės desertas? Šakotis. Kaip šakotis tapo lietuviškų švenčių stalo puošmena? Mes ne tik gyvai pamatėme visą gamybos bei kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavome. Kiekvienas norintis galėjo pilti paruoštą tešlą ant kepimo formos. Buvo nedrąsu, drebėjo mažos rankutės, bet mes labai stengėmės ir mums pavyko. Iškepus šakočiui, kepėja nuėmė šakotį nuo kepimo formos ir pateikė ragauti. Mes ragavome. Ką ten ragavome - prisivalgėme ligi soties savo pačių kepto šakočio ir mėgavomės vaistažolių arbata. Ilona mus supažindino, kaip paruošti arbatą, jos vaistinėmis savybėmis, žoliavimo ypatumais ir tradicijomis. Parodomasis šakočio kepimas - tai ne tik saldi pramoga, bet ir galimybė įgyti naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą. Ačiū Jums, Onute ir Ilona. Mes tikrai daug sužinojome.

Janina Ignatavičienė, 1b klasės mokytoja

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100