• 8.JPG
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 9.JPG
  • 7.png
  • 2.JPG
  • 4.jpg
  • 6.jpg

Su šiemet ypatingai šiltu ir saulėtu rugsėju mes, 3d ir 3e klasės mokiniai ir jų mokytojos Nijolė ir Leonora, atsisveikinome visi kartu nuvykę į didingą Lietuvos praeitį menančią vietovę – Kernavę. Šiltas, gaivus rudens oras mus lydėjo vaikštant po gražiuosius Neries slėnius ir kopiant į Kernavės piliakalnius: Pilies kalną, Aukuro kalną, Mindaugo sosto piliakalnį, Lizdeikos kalną ir Kriveikiškio piliakalnį. Lipdami į piliakalnius pavargome, tačiau nuovargį nugalėjo supantis gamtos grožis.

Aplankėme tai pat ir Kernavės muziejų. Čia sužinojome, kad kunigaikštis Kernius apie 1040 m. ne tik Kernavėje įkūrė pirmąją Lietuvos sostinę, bet ir sugalvojo Lietuvos vardą. Kernavės piliakalniai apipinti legendų. Lizdeikos kalnas pavadintas taip dėl to, kad jame gyvenęs vyriausiasis krivis Lizdeika. Po to, kai 1387 m. įvesta krikščionybė ir Vilniuje nugriauta pagoniška Perkūno šventykla, Lizdeika iki pat mirties kartu su vaidilutėmis kurstęs ugnį ant Aukuro kalno, nuo jo sakydavęs pamokslus žmonėms ir aiškindavęs sapnus. Gražiausia Lizdeikos vaidilutė buvusi Pajauta, jos garbei pavadintas nuo piliakalnių papėdės nusidriekęs Pajautos slėnis. Tikimės, kad virusai mums nesutrukdys ir mes aplankysim dar ne vieną žymią Lietuvos vietovę...

   3d klasės mokiniai ir mokytoja Nijolė Šatrauskienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100