Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Tą dieną įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti tolerancijai, pakantumui ugdyti, gebėjimui suprasti kitus, skatinama atkreipti dėmesį į skirtingų tautybių, pažiūrų, skirtingo tikėjimo žmones, primenama, kas yra tolerancija ir kodėl ši vertybė yra tokia svarbi.

Šių metų siūlomas paminėjimo simbolis - rankos. Siekiama akcentuoti, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, susaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų - skirtingos rankos. Šios idėjos esmė - žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Mes, 3c klasės mokiniai, prisidėjome prie šios iniciatyvos. Šią dieną dar kartą prisiminėme, kas yra tolerancija. Kalbėjome apie gyvenimiškas situacijas, kai reikia tolerancijos. Žiūrėjome ir apratėme animacinį filmuką „Baltoji pelytė“. Panaudodami šių metų simbolį - rankas, pagaminome tolerancijos medžių mišką.

Supratome, kad tolerancija yra priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų, tradicijų, kultūrų gerbimas, kad tai yra labai svarbi vertybė.

Mokytoja Jolita Aleknavičiūtė