Spausdinti
Peržiūros: 648

 

Kaip didelė kelionė prasideda nuo mažo takelio per smilgomis svyruojančią pievą, taip mažo žmogučio pažintis su mokslo pasauliu prasideda žengiant pirmuosius žingsnius pradinėse klasėse. Kokie dideli užaugsime? Kiek giliai sugebėsime panerti į dar nepažintus ir naujai atsiveriančius pažinimo gylius? Ar lydės mus sėkmė? Kaip motyvuoti ir paskatinti vaikus siekti aukštesniųjų gebėjimų? Siekti atrasti, pažinti, išsiaiškinti, patirti?


Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokytojų organizacinė grupė jau keletą metų inicijuoja  ir organizuoja renginį „Gabiųjų sambūris”, skirtą pradinių klasių gabiųjų mokinių ugdymui(-si). „Gabiųjų sambūris” šešerius metus kvietė rajono gabiuosius vaikus išbandyti savo jėgas proto mūšiuose. Šiais metais renginys keičia savo formą ir pasineria į dar platesnes -  virtualias erdves.
Gruodžio 8 dieną kviečiame šalies pradinių klasių mokinius į nuotolinę respublikinę ekologinę gabiųjų mokinių konferenciją „Žemė – žmonių planeta”.  
Konferencijos tikslas – sudaryti sąlygas gabių ir talentingų vaikų ugdymui(-si). Dalyvius kviečiame registruotis  https://www.semiplius.lt/.
Konferencijos nuostatai skelbiami  Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos tinklapyje https://www.v.girzado-progimnazija.lt/index.php/lt/ ir Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro tinklapyje http://svietimas.kaisiadorys-sspc.lt/
Besikeičianti pasaulinė situacija, globalizacija, ekologijos svarba bei paties ugdymo(-si) diktuojami pokyčiai, kartų skirtumai reikalauja naujo požiūrio ir į gabiųjų vaikų ugdymą. Atsižvelgdami į tai, pakviesime konferencijos metu pradinuko akimis pažvelgti į ekologines temas, formuosime praktinės, patyriminės veiklos įgūdžius, skatinsime formuotis mokslinio mąstymo, eksperimentavimo pagrindus. Formuojant gamtosaugines pažiūras, gebėjimus, kompetencijas, padedant pamatyti svarbius dalykus, tiesiamas kelias  ir į sveikesnę visuomenę.

 „Ką išmoks Jonelis, tą mokės ir Jonas“- kalba liaudies išmintis. Esame Žemės gyventojai - tai mūsų namai. Kokį gamtosauginį pagrindą suformuosime dabar, tokį vaizdą matysime po 20 ar 30 metų. Ar mums gera bus čia gyventi, priklauso tik nuo mūsų ir mūsų vaikų.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Paulauskienė