• 7.png
 • 9.JPG
 • 6.jpg
 • 8.JPG
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 1.jpg
 • 2.JPG

Turbūt labai simboliška, kad respublikinė pradinių klasių mokinių praktinė – pažintinė konferencija „Tegul vaikai ir paukščiai skraido“ vyko kovo 25 d., per Gandrines. Joje dalyvavo ir mūsų klasės mokinė Aurėja Kalvinskaitė. Ji pristatė pranešimą „Paukščių pavadinimai Kaišiadorių savivaldybės vietovardžiuose“. Konferenciją organizavo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija. Buvo siūlomos šios temos pranešimams: paukščių pavadinimai miestų herbuose, tiriamoji veikla, paukščių stebėjimas, paukščių balsų pamėgdžiojimai, inscenizacijos, paukščių pavadinimai varduose, pavardėse, vietovardžiuose, paukščių įvairovė.
Pasitarę su Aurėja, nusprendėme paieškoti paukščių pavadinimų Kaišiadorių savivaldybės vietovardžiuose. Ir radome! Išnagrinėję mūsų rajono žemėlapį pastebėjome, kad kaimų pavadinimuose yra „paslėpti“ net 8 paukščių pavadinimai:
 1. Karvelis (Dvejos Karveliškės ir Karveliškės Naujosios).
 2. Kovas (Kaimas Kovaičiai).
 3. Gegutė (gegužė) (Gegužinis (gegužynė) ir Gegužinė (Gegužynas).
 4. Peslys (Peslių kaimas).
 5. Kielė (Kieliškių kaimas).
 6. Varna (Varniškės (Voroniškės)).
 7. Lėlys (Kaimas Lėliai).
 8. Šarka (Šarkiškės (Šarkinė)).
Apie Šarkinės kaimą Aurėja net sukūrė padavimą ir papasakojo konferencijos dalyviams: „Vieną kartą gyveno vyras ir moteris ir jie pasistatė namą. Šalia jų įsikūrė kitos šeimos. Bet kaimas buvo bevardis. Ilgai galvojo žmonės, kaip pavadinti savo kaimą, ir nesugalvojo. Vieną sykį šeima išėjo į lauką ir papylė paukščiams grūdų. Atskrido viena šarka, kita, o paskui ir visas būrys. Šarkos įprato kasdien atlėkti lesti grūdų į tą kaimą. Nuo tada kaimą ir pradėjo vadinti Šarkiškėm“.
Apie kaimus sužinojome įdomių dalykų. Pasirodo, kad Gegužinėje (Palomenės seniūnijoje) buvo rastas vadinamasis „Gegužinės lobis“. Šarkiškių kaimas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1744 metais ir priklausė kunigaikščiui Oginskiui.
Konferencijos metu sužinojome, kad paukščiai yra pavaizduoti šešių miestų herbuose, išgirdome nemažai smulkiosios tautosakos kūrinių (mįslių, pasakų, skaičiuočių ir kt.), kurių tema yra paukščiai, pasidžiaugėme vaikų įgarsintais paukščių balsais, pasigrožėjome mokinių pieštais paukščiais. Ir Aurėja nupiešė tris labiausiai patikusius paukščius. Konferencijos pabaigoje vyko Kahoot! viktorina apie paukščius. Aurėja joje užėmė 2 vietą.
Ir Aurėjai, ir man buvo labai naudinga patirtis dalyvauti šioje konferencijoje.

1a klasės mokytoja Jūratė Šimienė
Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

vaiku linija

 

 

 

tevu linija

 

jaunimo linija

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 

 

niekorimto logo 1534752255p 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100